Heading
Istorijos kūrimas

Daugiau nei penkias kartas „Mars“ vystėsi tam, kad kurtų žmonių (ir jų augintinių) mėgstamas prekes bei paslaugas. Įspūdinga mūsų istorija prasidėjo virtuvėje, kurioje du vyrai atrado savo aistrą maistui ir sukūrė visų mėgiamus saldėsius, atlaikiusius laiko išbandymus. Tačiau, per daugiau nei 100 metų nuo tos dienos, mes nusibrėžėme sau tikslą pagerinti taip pat ir žmonių bei naminių gyvūnėlių gyvenimą.

Į priekį mus veda mokslas ir noras būti drąsiems, siekiant sukurti geresnį pasaulį mums visiems, šiandien. Kaip šeimai priklausantis pasaulinis verslas, mes turime unikalią galimybę reikšmingai paveikti pasaulį. Tai taip pat mus įpareigoja elgtis teisingai daugybės bendruomenių, kuriose mes dirbame ir gyvename, atžvilgiu, tiek ateinantį šimtmetį,  tiek ir dar vėliau. 
  
„Mars“ yra ir visada buvo principais grįstas verslas. Nors didžiuojamės savo praeitimi,  mūsų žvilgsnis nukreiptas į ateitį. Viskas, ką darome, yra atliekama laikantis vizijos, kuria siekiame teigiamai prisidėti prie žmonių bei vietovių, kuriuos paliečiai mūsų verslas, gerbūvio. Ir tai nėra vien tuščios kalbos – mes imamės veiksmų. Mes ne tik stengiamės padėti sukurti ir atrasti sprendimus klimato kaitos keliamoms problemoms, tačiau taip pat stengiamės įgyvendinti šuolius moksle, siejamame su naminių gyvūnėlių mityba bei elgesiu, taip pat stengiamės surasti naujų ir  novatoriškų būdų pamaitinti pasaulį. Esame pasiryžę būti lyderiais, kurie atranda ir skatina sprendimų priėmimą, susidūriant su iššūkiais, darančiais įtaką pasauliui.
  
Tai drąsus tikslas, tačiau mūsų principai yra paremti mūsų veiksmais. Mes ilgą laiką dirbame įvairias inovacijas atrandančiame versle ir esame įsitikinę, jog mūsų šiandien atliekamas darbas sukurs tokį pasaulį, kokį norime matyti rytoj.

1880

1883
„Mars“
Gimė „Mars“ įkūrėjas

Frankas C. Marsas gimė Glenvude, Minesotos valstijos Poup apygardoje. Būdamas mažas, jis susirgo poliomielitu, todėl negalėdavo eiti į mokyklą. Jo motina Elva pamokas jam vesdavo virtuvėje, kurioje taip pat išmokė pasigaminti šokolade mirkomų saldumynų.

1890

1891
Mars Wrigley
Williamas Wrigley jaunesnysis atvyksta į Čikagą ir padeda savo pardavimo karjerą

1891 m. pavasarį į Čikagą persikelia Williamas Wrigley jaunesnysis. Jam 29 m. ir jis savo kišenėje turi 32 JAV dolerius bei didelį pardavimo talentą. Jis pradeda nuo kepimo miltelių verslo, ir vieną dieną ponui Wrigley gimsta mintis prie kiekvienos skardinės kepimo miltelių pasiūlyti nemokamos kramtomosios gumos. Viskas, kas įvyko po to – jau istorija.

1893
Mars Wrigley
Debiutuoja kramtomosios gumos „Juicy Fruit“ bei „Spearming“

„Juicy Fruit®“ – seniausias „Wrigley“ šeimos prekių ženklas – buvo pristatytas vos keletą mėnesių prieš „Wrigley's Spearmint“. Šiandien „Juicy Fruit“ JAV užima pirmąją vietą vaisinės kramtomosios gumos rinkoje.

1900

1902
Mars
Frankas C. Marsas veda

Frankas C. Marsas Minesotos valstijoje veda mokytoją Ethel G. Kissack. Jis nuo 19 m. Minesotoje pardavinėja iš melasos pagamintus traškučius „Taylor's“.

1904
Mars
Gimsta Forrestas E. Marsas vyresnysis

Forrestas Edwardsas Marsas vyresnysis gimė Vodinoje, Minesotos valstijoje

1910

1911
Mars
„Mars“ įkūrėjas sukuria ir pardavinėja iš sviestinio kremo pagamintus saldainius

Frankas C. Marsas pradeda gaminti ir pardavinėti sviestinio kremo saldainius tiesiai iš savo virtuvės Takomoje, Vašingtono valstijoje.

1914
Mars Wrigley
Pristatoma „Doublemint®“

Kramtomoji guma iš pradžių reklamuojama kaip turinti „dvigubą naudą“ – „įvyniota dviejuose sluoksniuose dvigubo stiprumo pipirmėčių skonio guma – visada gaivi ir švari.“

1920

1920
Mars
„Mars“ įkūrėjas pradeda pirmąjį saldainių verslą

Frankas C. Marsas persikelia į Mineapolį ir randa vietos augimui. Jis įkūria saldainius krepšelyje gaminančią įmonę „The Nougat House“. Jis gamina šokoladą „Patricia“, pavadintą Franko ir Veronikos (jo antrosios žmonos) dukters garbei.

1920
Mars Wrigley
Mičigano aveniu iškyla garsusis Čikagos dangoraižis

Pradedamos istorinio „Wrigley“ pastato statybos. Čikagos simbolis, pavaizduotas nesuskaičiuojamoje galybėje straipsnių, knygų, filmų bei televizijos programų, istorinis „Wrigley“ pastatas ir jį išskiriantys bokštai yra mėgstamiausias Čikagos gyventojų ir jos svečių architektūrinis šedevras.

1922
Mars Wrigley
Verslas auga pristačius naują batonėlį MAR-O-BAR

Frankas batonėlį MAR-O-BAR® įtraukia į savo saldainių asortimentą. Žinoma kaip Mineapolyje veikianti bendrovė MAR-O-BAR®, įmonė gauna mažiau nei 100 000 JAV dolerių pajamų per metus. Deja, batonėlis MAR-O-BAR® pasirodo esąs per trapus, kad gerai atrodytų po transportavimo.

1923
Mars Wrigley
Tėvas su sūnumi bendradarbiauja ir pristato naują šokoladinį batonėlį

Pristatomas batonėlis MILKY WAY®. Per pokalbį su sūnumi Forrestu vyresniuoju gimus „salyklinio pieno batonėlyje“ idėjai, Frankas 1923 m. sukuria batonėlį „Milky Way“. Jo sėkmė leidžia jam pasamdyti visą darbo dieną dirbančių pardavėjų.

1929
Mars
„Mars“ persikelia į Čikagą

„Mars“ persikelia ir atidaro gamyklą Čikagoje. Su „Mars“ persikelia ir beveik 200 darbuotojų. Verslas klesti dėl įsikūrimo labiau centralizuotoje vietovėje, turinčioje prieigą prie geležinkelio. Tais pačiais metais vienintelis Franko sūnus Forrestas E. Marsas vyresnysis oficialiai prisijungia prie šeimos verslo.

1930

1930
Mars Wrigley
„Mars“ rinkai pasiūlo garsųjį šokoladinį batonėlį

Pristatomas prekių ženklas SNICKERS®.

1932
Mars Wrigley
Amerikiečiai parduotuvėse randa batonėlius „3 Musketeers®“

3 MUSKETEERS® labai sėkmingai pristatyti JAV rinkai

1932
Mars
Forrestas E. Marsas vyresnysis persikelia į Jungtinę Karalystę

1932 m. Forrestas E. Marsas vyresnysis persikėlė į Jungtinę Karalystę, turėdamas svajonę įkurti verslą, paremtą siekiu sukurti „abipusiškumu pagrįstą naudą visoms suinteresuotoms šalims“. Šiandien šis siekis yra „Mars, Incorporated“ veiklos pagrindas.

1934
Mars
Mirė „Mars“ įkūrėjas

Balandžio 8 d. mirė Frankas C. Marsas.

1935
Mars Petcare
„Mars“ įtraukia pirmąjį „Petcare“ verslą į savo augantį verslo portfelį

„Mars“ įžengia į „Petcare“ verslą įsigydama Jungtinėje Karalystėje įsikūrusią įmonę „Chappell Brothers, Ltd.“ – konservuoto šunų maisto CHAPPIE® gamintoją.

1936
Mars Wrigley
Debiutuoja seniai mėgstami šokoladiniai saldainiai

Europoje pristatomi šokoladiniai burbuliukai MALTESERS®.

1939
Mars Wrigley
Saldainiai susiejami su viktorina

„Mars“ eksperimentuoja su nauja reklamos priemone tapdama „Dr. IQ“ – vietinės per radiją rengiamos viktorinos – rėmėja. Čikagoje esanti „Mars“ gamykla laikinai gamino viktorinos pavadinimo batonėlį, kuris buvo ankstyvas produkto ir reklamos sąsajos pavyzdys.

1939
Mars Wrigley
Debiutuoja „Doublemint“ dvynės

„Doublemint®“ dvynės buvo viena sėkmingiausių ir ilgiausiai trukusių kada nors sukurtų reklamos kampanijų. Išskirtinė ant iškabų rodyta reklama, sukurta „Wrigley“ meno direktoriaus Otiso Shepardo ketvirto praėjusio amžiaus dešimtmečio pabaigoje, įtvirtino „Doublemint“ dvynių koncepciją amerikiečių vaizduotėje.

1939
Mars Petcare
Naminiams gyvūnėliams skirtų produktų asortimentą papildo kačių ėdalas

Kačių ėdalas KITEKAT® yra pirmą kartą reklamuojamas Jungtinėje Karalystėje

1940

1940
Mars Wrigley
Pamatų paklojimas M&M’S®

Forrestas E. Marsas vyresnysis grįžta į Jungtines Valstijas ir Niuarke, Naujojo Džersio valstijoje įkuria „M&M Limited“.

1941
Mars Wrigley
Prasideda lęšių gyvenimas

JAV kariuomenei pagaminami pirmieji šokoladiniai saldainiai M&M'S® be priedų.

1942
Mars Food
Ryžiai žymi naują „Mars“ rinką

„Mars“ žengia į ryžių kategoriją ir atidaro pirmąją komercinę apvirtų ryžių gamyklą Hiustone, Teksaso valstijoje, ir taip pradeda veiklą maisto sektoriuje. 1959 m. įmonė tampa žinoma kaip „Unle Ben's, Incorporated“.

1944
Vienybė su kariais
Vienybė su kariais

Antrojo pasaulinio karo metu „Wrigley“ vykdė neįprastą veiklą, kuria buvo siekiama paremti JAV karius ir apsaugoti bendrovės prekių ženklų reputaciją. Dėl karo metu taikyto maisto normavimo „Wrigley“ negalėjo visiems pagaminti pakankamai aukščiausios kokybės kramtomosios gumos. Užuot nuleidusi kartelę ir pasiūliusi prastesnės, o ne aukščiausios kokybės kramtomosios gumos, kurios visi tikėjosi, įmonė atšaukė „Wrigleys“ „Spearmint®“, „Doublemint®“ ir „Juicy Fruit®“ iš prekių civiliams rinkos ir paskyrė visą šių prekių ženklų įmonės produkciją JAV ginkluotosioms pajėgoms.

1945
Mars Wrigley
Didelis M&M’S® žingsnis

Prekės ženklas M&M’S® pristatomas plačiajai visuomenei ir išauga iki milijardo JAV dolerių pasaulinio verslo.

1950

1950
Mars Wrigley
Autentiškumo antspaudas

Pirmosios M raidės yra įspaudžiamos į be priedų gaminamus šokoladinius saldainius M&M’S®. Siekiant užtikrinti, kad vartotojai gautų natūralius saldainius, sukuriamas šūkis „Ieškokite M ant kiekvieno saldainio.“

1954
Mars Petcare
Naujas ėdalas šunims Jungtinėje Karalystėje

Ėdalas šunims PAL® Jungtinėje Karalystėje parduodamas MEET® pavadinimu. 1959 m. jo pavadinimas pakeičiamas į PAL®.

1955
Mars Drinks
Verslą plečia „Drinks on Demand“

„Vendepac“ buvo įkurtas Slau, Anglijoje. Tai leido „Mars“ žengti į konditerijos gaminių automatų verslą. Jie pradėjo diegti pardavimo automatus pramoninėse ir komercinėse vietose. Ilgainiui „Vendepac“ buvo pervadintas „Four Square“, o vėliau – į „Mars Drinks.“

1958
Mars Petcare
Naujas prekės ženklas katėms Jungtinėje Karalystėje

Prekės ženklo WHISKAS® kačių maistas pristatytas Jungtinėje Karalystėje.

1958
Mars Wrigley
M&M’S® skatina įmonės augimą

M&M'S® šokoladinių saldainių sėkmė lėmė naujos gamyklos Haketstaune, Naujojo Džersio valstijoje, atidarymą.

1959
Mars
Perkeliama įmonės būstinė

Forrestas E. Marsas vyresnysis perkėlė įmonės „Mars, Incorporated“ būstinę iš Niuarko, Naujojo Džersio valstijoje, į Vašingtoną, Kolumbijos apygardoje.

1960

1960
Mars Wrigley
Naujas šūkis padeda batonėliams „Mars“ išsiskirti

Reklaminis šūkis „Batonėlis „Mars“ per dieną padės jums dirbti, ilsėtis ir žaisti“ (angl. „A Mars a day helps you work, rest and play“) pirmą kartą panaudojamas Jungtinėje Karalystėje.

1960
Mars Petcare
Jungtinėje Karalystėje debiutuoja naujas šunų ėdalo prekės ženklas

Jungtinėje Karalystėje pristatomas ėdalas šunims CHUM®.

1960
Mars Wrigley
„Doublemint“ dvynės – dėmesio centre

Joan ir Jane Boyd buvo pirmosios „Doublemint®“ dvynės, pasirodžiusios per televiziją ir ketverius metus – iki savo išėjimo į „pensiją“ 1964 m. – vaidinusios reklamose.

1962
Mars
Gamybos veikla plečiama Nyderlanduose ir Didžiojoje Britanijoje

Forrest E. Marsas jaunesnysis pastato ir valdo pirmąją konditerijos gaminių gamyklą Vegelyje, Nyderlanduose. Kings Line (Anglija) pradėta „Mars Foods“ produktų gamyba, o naminių gyvūnėlių ėdalo ir kitų segmentų rinkodaros kampanijos pradedamos Prancūzijoje ir Švedijoje.

1964
Mars Wrigley
„Mars“ įsteigia aukštos kokybės vietinių žemės riešutų šaltinį

„Mars, Incorporated“ Olbanio širdyje, Džordžijos valstijos žemės riešutų juostoje, įkuria gamyklą, pavadintą „Peanut Craftsmen“, taip užtikrindama patikimą aukštos kokybės žemės riešutų šaltinį JAV rinkai tiekiamiems batonėliams SNICKERS® iržemės riešutų skonio šokoladiniams saldainiaims M&M’S® .

1965
Mars Petcare
Atidaromas naminių gyvūnėlių tyrimų centras

Jungtinėje Karalystėje įkuriamas centras „Waltham Centre for Pet Nutrition“, kuriame bus tiriami naminių gyvūnėlių mitybos poreikiai bei polinkiai ir siekiama padėti pagerinti naminių gyvūnėlių mitybą bei sveikatą.

1967
Mars Petcare
Gamykla Australijoje pradeda ėdalo naminiams gyvūnėliams gamybą

Australijos „Uncle Ben's“ gamykloje Wodongoje (Australija) pradėta naminių gyvūnėlių ėdalo gamyba.

1968
Mars Petcare
„Mars“ plečia ėdalo naminiams gyvūnėliams verslą į JAV rinką

„Mars“ įsigyja Los Andžele, Kalifornijoje įsikūrusią įmonę „Kal Kan Foods“ ir pradeda save pristatyti Amerikos šunims, katėms bei jų savininkams.

1969
Mars
Pasitraukia novatoriškasis lyderis

Pasiraukia Forrest E. Marsas vyresnysis.

1970

1972
„Mars Petcare“
Naujoje gamykloje Ohajo valstijoje pradedama „Kal Kan“ gamyba

„Kal Kan“ pradėta gaminti naujoje gamykloje Kolambuse, Ohajo valstijoje – centrinėje vietovėje, puikiai tinkančioje plėstis Vidurio Vakarų ir Rytinės JAV rinkose.

1974
„Mars Wrigley“
Brūkšninių kodų technologija prasideda nuo kramtomosios gumos „Juicy Fruit®“

1974 m. birželį „Wrigley's“ pakelis kramtomosios gumos „Juicy Fruit®“ buvo pirmoji su brūkšniniu kodu nuskaityta prekė. Tai išpranašavo naują automatizavimo epochą prekybos centruose. Nuo to pirmojo pakelio kramtomosios gumos, dabar plačiai žinomi juodai balti brūkšiniai kodai padėjo apskaityti milijardų prekių pardavimus.

1977
„Mars Food“
Atidaromas pirmasis UNCLE BEN’S® ryžių malūnas Europoje

Olene, Belgijoje, pastatytas pirmasis UNCLE BEN’S® gamybai skirtas ryžių malūnas Europoje. Tais pačiais metais produktas pristatomas Brazilijos rinkai.

1980

Skittles

Skittles
1981
„Mars Wrigley“
JAV pradedama „Skittles“ gamyba

JAV pradėti gaminti „Skittles“. Iš pradžių gaminti Jungtinėje Karalystėje, „Skittles“ į JAV buvo pirmą kartą importuoti 1974 m. 2009 m. „Skittles“ buvo perduoti „Wrigley.“

1981
„Mars Wrigley“
Astronautai į misiją kosmose renkasi M&M’S®

„Mars“ tampa pirmuoju saldainių tiekėju kosmose, astronautams pasirinkus įtraukti šokoladinius M&M’S® saldainius į savo maisto davinį.

1982
„Mars“
„Mars“ atidaro kakavos tyrimų centrą

Baijoje (Brazilija) atidaromas „Mars“ kakavos mokslų centras – jame bus siekiama plėtoti tvaresnes kakavmedžių rūšis ir ūkininkavimo metodus, kurie pagerintų kakavos augintojų gyvenimą ir užtikrintų kakavos atsargas ateičiai.

1982
„Mars Food“
Pašildymui paruošti ryžiai pasiruošę žengti į rinką

Kings Line, Anglijoje, pradedami gaminti pirmieji pašildymui paruošti UNCLE BEN’S® ryžiai skardinėse.

1983
„Mars“
„Mars“ išspausdina „Penkis „Mars“ Principus“

„Mars“ išspausdina pirmąją savo brošiūrą apie „Penkis „Mars“ principus,“ kuri išplatinama visiems įmonės padaliniams visame pasaulyje.

1984
„Mars“
„Mars“ persikelia į Makleiną Virdžinijos valstijoje.

Įmonės „Mars, Inc.“ biuras persikelia į naujas, pagal užsakymą pastatytas ir nuosavas patalpas Makleine, Virdžinijos valstijoje.

1984
„Mars Wrigley“
„Mars“ pristato pirmąją becukrę kramtomąją gumą

„Wrigley“ Jungtinėse Valstijose pristato „Extra®“ – savo pirmąją becukrę kramtomąją gumą.

1984
„Mars Wrigley“
Populiarieji „Mars“ prekių ženklai prisijungia prie Olimpinėse žaidynėse atstovaujamų įmonių

Paprastieji ir žemės riešutų skonio saldainiai M&M’S® bei batonėliai SNICKERS® paskelbiami „oficialiais Olimpinių žaidynių užkandžiais.“

1985
„Mars Food“
„Mars“ įtraukia makaronus į savo maisto produktų portfelį

Tarp Australijos rinkai su prekės ženklu ALORA® pradedamų siūlyti makaronų rūšių yra spagečiai, torteliniai ir ravioliai, kurių prekės ženklas Europos rinkai 1986 m. pakeistas į „Dolmio“.

1986
„Mars Wrigley“
„DoveBar“ prisijungia prie „Mars“ prekių asortimento

Įsigydama amerikietiškąją „DoveBar International“, „Mars“ žengia į šaldytų užkandžių verslą

1989
„Mars Wrigley“
„Wrigley“ sukūrė burnos sveikatos programą

Sukurta „Wrigley“ burnos sveikatos programa. „Wrigley“ burnos sveikatos programa bendradarbiauja su odontologais visame pasaulyje, padėdama jiems pagerinti savo pacientų burnos sveikatą pasiūlydama vieną papildomą ir malonų veiksmą – kramtyti becukrę kramtomąją gumą 20 min. po valgio ir gėrimų.

1989
„Mars Petcare“
Veiklą pradeda „Cesar“ prekinis ženklas

Dideliam alkanų šunų džiaugsmui, prekės ženklas CESAR® oficialiai pradeda veiklą.

1990

1990
„Mars Wrigley“
„Mars Bar®“ bei M&M’S® prisijungia prie Pasaulio taurės komandos

Batonėlis MARS® ir šokoladiniai saldainiai M&M’S® paskelbiami oficialiais futbolo Pasaulio taurės, vykstančios Italijoje, rėmėjais.

1991
„Mars Wrigley“
NVS šalyse siūlomi 4 „Mars“ prekių ženklai

Daugiau nei 23 tonos SNICKERS®, MILKY WAY®, MARS® ir RAIDER® šokoladukų iškeliavo pirmiems pardavimams Nepirklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalyse.

1992
„Mars“
„Mars“ tampa vieninteliu Olimpinių žaidynių rėmėju

„Mars, Incorporated“ tampa vieninteliu pasauliniu 1992 m. Olimpinių žaidynių maisto grupės rėmėju.

1993
„Mars Wrigley“
„Mars“ atidaro pirmąją gamyklą Kinijoje

„Mars China“ atidaro pirmąją gamyklą Pekine, Kinijoje, kurioje gaminamas prekės ženklo DOVE® šokoladas su vaisiais ir riešutais.

1994
„Mars Petcare“
„Mars“ įsigijo pirmąsias įmonės „Banfield® Pet Hospital“ akcijas

„Mars“ investuoja į pirmąsias savo „Banfield® Pet Hospital“ akcijas

1995
„Mars Petcare“
Naminių gyvūnėlių ėdalas, kurio galima įsigyti Rusijoje

Visa nauja naminių gyvūnėlių mylėtojų ir jų augintinių karta gaus naudos iš PEDIGREE® šunų ėdalo, kurį lydi WHISKAS® ėdalas katėms „Mars“ pristatant naminių gyvūnėlių ėdalą Rusijos rinkai.

1995
„Mars“
Mokslininkai skelbia kakavos flavanolių tyrimo rezultatus

„Mars, Inc.“ mokslininkai publikuoja pirmąjį savo straipsnį apie kakavos flavanolių matavimus.

1995
„Mars Wrigley“
Dangoraižyje „Empire State Building“ paskelbta apie naujo mėlynos spalvos M&M’S® pristatymą

Daugiau nei 11 milijonų M&M’S fanų išreiškė savo pasirinkimą – dauguma pasirinko mėlyną spalvą. Naujasis atspalvis nurungė rožinę ir violetinę, ir pakeis rudą M&M’S šokoladinių saldainių spalvą JAV rinkoje. Šiai svarbiai progai paminėti, ikoniškasis Niujorko „Empire State Building“ dangoraižis MĖLYNOS spalvos garbei nušvito mėlynai.

1995
„Mars Food“
Jungtinėje Karalystėje debiutuoja salsa padažas

Atidarius naują maisto gamyklą Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje pristatomas UNCLE BEN’S® salsos padažo asortimentas

1995
„Mars Petcare“
Dviejų prekių ženklų naminių gyvūnėlių ėdalas, kurio galima įsigyti Kinijoje

Huairou pradėjus gamybą, Kinijos naminių gyvūnėlių mylėtojų rinkai pristatomas ėdalas šunims PEDIGREE®, o vėliau – kačių ėdalas WHISKAS®.

1998
„Mars Food“
Įsigydama įmonę, „Mars“ atrado galimybę tiekti ekologišką maistą

„Mars“ žengia į ekologiško maisto rinką įsigydama „Seeds of Change“

1999
„Mars“
Mirė kūrybiško ir novatoriško verslo vadovas

Majamyje, Floridos valstijoje, eidamas 96-uosius metus mirė Forrestas E. Marsas vyresnysis.

2000

2000
Mars Wrigley
M&M’S® 2-ojo tūkstantmečio pradžiai

Šokoladiniai saldainiai M&M’S® tampa „oficialiais naujojo tūkstantmečio saldainiais“. Romėniškieji skaičiai MM reiškia skaičių 2000

2000
Mars Food
„Mars“ įsigyja Prancūzijos maisto bendrovę

„Mars“ įsigyja EBLY® – Prancūzijoje įsikūrusį kvietinių produktų gamintoją

2001
Mars Wrigley
Į JAV rinką žengia populiarios kramtomosios gumos prekės ženklas

„Orbit®“ – visoje Europoje populiaraus kramtomosios gumos prekių ženklo pristatymas JAV rinkai sulaukė didžiulės sėkmės.

2002
Mars Petcare
„Royal Canin®“ tampa naminių gyvūnėlių ėdalo portfelio dalimi

„Mars“ plečia savo naminių gyvūnėlių verslą įsigydama ROYAL CANIN® – Prancūzijos naminių gyvūnėlių ėdalo gamintoją.

2005
Mars
Pasaulinio sveikatos ir gyvybės mokslų verslo pradžia

„Mars Symbioscience“ pradeda veiklą kaip sveikatos verslo idėjų inkubatorius ir dėmesį skiria augalų priežiūrai, šunų genetikai ir kakavos flavanoliams.

2005
Mars Wrigley
Prie įmonių portfelio prisijungia žymus konditerinių gaminių prekės ženklas

2005 m. birželį „Wrigley“ prie savo didėjančio konditerijos gaminių įmonių portfelio pridėjo „Altoids®“, „Life Savers®“, „Creme Savers®“ bei „Sugus®“.

2006
Mars Wrigley
„Mars“ sukuria šokolado paveldo gaminių liniją

Pagamintas naudojant ingredientus pagal 1750 m. sąrašą, „American Heritage Chocolate“ yra istoriškai autentiškas šokoladas, pagamintas iš 18 amžiuje prieinamų ingredientų. Jis parduodamas išskirtinai vien aukštos klasės istorinių lankytinų vietų suvenyrų parduotuvėse bei istorinėse užeigose JAV ir Kanadoje, taip pat internetu.

2006
„Mars Petcare“
GREENIES™ prisijungia prie produktų asortimento

„Mars“ įtraukia GREENIES™ į savo produkcijos portfelį.

2007
„Mars Petcare“
„Mars“ įsigijo „Banfield® Pet Hospital“ akcijų

„Mars“ įsigijo nuosavybę į „Banfield® Pet Hospital“ suteikiantį akcijų paketą.

2007
„Mars“
„Mars“ vadovauja pastangoms sustabdyti reklamos rodymą vaikams

„Mars“ sukuria „Mars“ rinkodaros kodeksą ir tampa pirmaja maisto gamintoja, savanoriškai sustabdžiusia maisto ir užkandžių reklamą iki 12 m. amžiaus vaikams.

2007
„Mars Wrigley“
„Wrigleys“ parduoda pirmąjį į voką panašų pakelį kramtomosios gumos

JAV debiutuoja kramtomoji guma 5® Kramtomoji guma parduodama stilingoje 15 vnt. voko stiliaus pakuotėje – pirmojoje tokioje pakuotėje, skirtoje kramtomajai gumai.

2007
„Mars Wrigley“
ADA apdovanojimuose becukrė kramtomoji guma sulaukė pripažinimo

Amerikos odontologų asociacija pirmą kartą aprobavo kramtomąją gumą, pripažindami becukres „Orbit®“, „Extra®“ ir „Eclipse®“ naudingomis burnos sveikatai. Šiandien FDI Pasaulinė odontologų federacija ir maždaug 20 nacionalinių odontologų asociacijų visame pasaulyje pripažino becukrės kramtomosios gumos naudą burnos priežiūrai.

2007
„Mars Petcare“
„Mars“ pristato šunims skirtą DNR testą

„Mars Veterinary“ pristato pirmuosius šunims skirtus WISDOM PANEL ® HEALTH DNR testus.

2007
„Mars Petcare“
„Mars“ įsigyja „Natural Pet Food Company“

„Mars“ žengia į natūralaus naminių gyvūnėlių ėdalo segmentą įsigydama „Nutro Products, Inc.“

2008
„Mars Wrigley“
„Mars“ prisijungia prie judėjimo už tvarią kakavą

„Mars“ prisijungia prie UTZ CERTIFIED programos „Good Inside Cocoa Program“, kad sukurtų pasaulinius sertifikavimo standartus tvariai auginamai kakavai Vakarų Afrikoje.

2008
„Mars Wrigley“
„Mars“ įsigyja didžiausią kramtomosios gumos įmonę

Įsigijusi „William Wrigley, Jr. Company“, „Mars“ tampa pasaulyje pirmaujančia kramtomosios gumos gamintoja.

2009
„Mars Petcare“
„Mars“ pristato pirmąją LEED sertifikuotą ėdalo naminiams gyvūnėliams gamyklą Arkanzase

„Mars Petcare“ atveria pirmosios pasaulyje LEED sertifikuotos naminių gyvūnėlių ėdalo gamyklos duris.

2009
„Mars“
„Mars“ prioritetizuoja tvarius kakavos ūkius

„Mars“ yra pirmoji pasaulinė šokolado gamintoja, įsipareigojusi iš esmės pakeisti tvarios kakavos auginimo praktikos pažangą ir siekianti iki 2020 m. sertifikuoti visą savo kakavą, kuria apsirūpina, kaip pagamintą tvariai.

2009
„Mars“
Aiškiai matoma informacija apie produktų maistingumą pateikiama ant visų pakuočių

„Mars“ yra pirmoji konditerijos įmonė, visame pasaulyje pradėjusi spausdinti maistingumą nurodančią informaciją ant pakuotės priekio.

2009
„Mars“
„Mars“ paskelbia tvarumo įsipareigojimus

„Mars“ paskelbia įsipareigojimą vykdyti gamybą, pagrįsta planu „Sustainable in a Generation“ (t. y. gamyboje pasiekti nulinį anglies, vandens ir atliekų poveikį iki 2040 m.)

2010

2010
Mars Food
„Mars“ JAV rinkai pristato „Snack Squares“

JAV rinkai pristatomi trijų skonių kvadratinės formos užkandžiai „GoodnessKNOWS®“.

2010
Mars
„Mars“ tvirtai įsipareigoja tvariai apsirūpinti žaliavomis

„Mars“ įsipareigoja iki 2015 m. apsirūpinti visu reikalingu palmių aliejumi, kuris būtų tiekiamas iš sertifikuotų šaltinių, o iki 2020 m. – visus 100 proc. reikalingos žuvies ir jūros gėrybių produkcijos įsigyti iš tvarių šaltinių.

2010
Mars
„Mars“ paskelbia ankstyvus kakavos genomo sekoskaitos rezultatus

„Mars“ paskelbia preliminarius savo pastangų nuskaityti kakavos genomą rezultatus – šia veikla siekiama padėti sukurti kakavos, duodančios didesnį derlių, tvirtesnės ir atsparesnės sausrai bei ligoms, veisles, padėsiančias kakavos augintojams užsidirbti didesnes pajamas.

2014
Mars
Teksase pradeda veikti vėjo jėgainių parkas

Lamisoje, Teksaso valstijoje, „Mars“ atidaro Paryžiaus dydžio vėjo jėgainių parką. Apskaičiuota, kad vėjo jėgainių parkas pagamins pakankamai elektros energijos, kad aprūpintų visas JAV esančias „Mars“ gamyklas ir biurus.

2014
Mars Petcare
„Mars“ įsigyja 3 populiarius naminių gyvūnėlių ėdalo prekių ženklus

„Mars“ įsigyja prekių ženklus IAMS, „Ekanuba“ ir „Natura“ Šiaurės Amerikoje, Lotynų Amerikoje ir tam tikrose kitose šalyse.

2014
Mars
„Mars“ atidaro pirmąją savo gamyklą Saudo Arabijoje

„Mars Saudi Arabia“ atidaro pirmąją šokolado gamyklą Karaliaus Abdulos ekonominiame mieste Rabighe ir tampa pirmaja gamykla, atitinkančia auksinį LEED standartą Saudo Arabijoje.

2014
Mars
Atidaroma vandenvalos įmonė

Vegelyje, Nyderlanduose, „Mars“ atidaro pirmąją anaerobinę, vandenį metanu apdorojančią vandenvalos įmonę Europos žemyne, kuri visiškai išvalo iki 99 proc. vandens.

2014
Mars Wrigley
„Mars“ atidaro pirmąją šokolado gamyklą JAV per pastaruosius 35 metus

„Mars Chocolate“ atidaro pirmąją savo gamyklą JAV Topekos mieste Kanzaso valstijoje per pastaruosius 35 metus.

2015
Mars
Atidaromas Maisto saugos standartų tyrimo centras

Huairou, Kinijoje, atidaromas „Mars“ pasaulinis maisto saugos cenras – pirmas tokio tipo ikikonkurencinių tyrimų, mokymų ir bendradarbiavimo centras, siekiantis pakelti pasaulinius maisto saugos standartus.

2015
Mars Wrigley
Gamykla Australijoje pasiekia nulinių atliekų etapą

„Mars Chocolate Australia“ tapo paskutine „Mars“ šokolado gamykla, pasiekusia 2015 m. „Sustainable in a Generation“ nulinio atliekų išmetimo į sąvartyną etapą.

2015
Mars Symbioscience
COCOAVIA™ žengia į Jungtinės Karalystės ir Airijos rinkas

„Mars“ „Cocoapro®“ – perdirbtos kakavos ekstraktas, ES patvirtintas kaip naujas maisto komponentas, leis pradėti prekybą COCOAVIA™ kapsulėmis Jungtinėje Karalystėje bei Airijoje 2017 m. pradžioje.

2015
Mars Petcare
„Mars“ prijungia BLUEPEARL® ir PET PARTNERS™ prie veterinarinių paslaugų verslo

„Mars Petcare“ plečia aukštos kokybės veterinarinių paslaugų verslą įsigydama BLUEPEARL® ir PET PARTNERS™.

2016
Mars Wrigley
M&M'S® sukanka 75 m.

„Mars“ švenčia 75-ąjį savo įžymiojo prekių ženklo M&M'S® jubiliejų

2016
Mars Wrigley
„Mars“ pristato naują konditerijos gaminių segmentą

„Mars“ skelbia, kad įmonė sujungs savo „Chocolate“ ir „Wrigley“ segmentus, kad sukurtų „Mars Wrigley“.

2016
Mars Petcare
WHISTLE® prisijungia prie „Mars“ šeimos

„Mars“ prijungia WHISTLE® – išmaniųjų antkaklių šunims su GPS sekimo įranga gamintoją – prie „Mars Petcare“ įmonių šeimos.

2016
Mars
Škotijoje atidaromas vėjo jėgainių parkas „New Wind“

Naujojo Moy vėjo jėgainių parkas Škotijoje sukurs tiek elektros energijos, kiek užtektų visoms Jungtinėje Karalystėje esančioms „Mars“ gamykloms ir biurams. Tai dar vienas „Mars“ žingsnis link inciatyvos „Path to Zero“ – šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų iš gamyklinių procesų sumažinimo iki nulio – įgyvendinimo.

2016
Mars Wrigley
„Turin Chocolate“ prekių ženklai prisijungia prie „Mars“ įmonių portfelio

„Mars“ įsigyja populiariausius Meksikos gamintojo „Turin Chocolates“ prekius ženklus „Conejos“, „Exoticas“, „Huevitos“, „Cerezas“ ir „Turin Specialty Chocolates“.

2016
Mars
Mirė „Mars“ vadovas ir vizionierius

Sulaukęs 84 m. mirė verslininkas ir filantropas Forrestas E. Marsas

2017
Mars Petcare
VCA® prisijungia prie įmonių grupės „Mars Petcare“

„Mars“ užbaigė „VCA Inc.“ įsigijimą. VCA® tampa „Mars Percare“ dalimi.

2017
Mars
Sukuriamas „Mars Edge“

„Mars“ sukuria naują verslo segmentą, kuris per tikslinę mitybą yra orientuotas į žmonių sveikatą ir sveikatingumą.

2017
Mars Food
„Mars“ į savo produktų sąrašą įtraukia „Tasty Bite®“

„Mars Food“ per „Preferred Brands International“ įsigyja kontrolinį „Tasty Bite®“ akcijų paketą.

2017
Mars
„Mars“ pristato visa apimantį tvarumo planą

„Mars“ pristato planą „Sustainable in a Generation“ ir įsipareigoja investuoti milijardą JAV dolerių, kad būtų užkirstas kelias iškylančioms grėsmėms, su kuriomis susiduria mūsų verslas ir visuomenė, pavyzdžiui, klimato kaito, skurdo mūsų vertės grandinėje ir išteklių stygiaus.

2017
Mars Wrigley
„Mars“ įsigyja KIND® akcijų

„Mars“ įsigyja nedidelį kiekį užkandžių batonėlius gaminančios įmonės KIND® akcijų.

2017
Mars
„Mars“ skelbia apie planą spręsti smulkių ūkininkų pajamų problemas

„Mars“ įkūria „Ūkininkų pajamų laboratoriją“, skirtą spręsti smulkių ūkininkų pajamų problemas.

2017
Mars Wrigley
„Mars Wrigley Foundation“ švenčia 30 metų labdaros skyrimo jubiliejų

Nuo jo įkūrimo 1987 m., „Mars Wrigley Foundation“ paveikė milijonus žmonių visame pasaulyje ir paskyrė daugiau nei 70 mln. JAV dolerių apdovanojimams. Jo misija yra pagerinti žmonių bei planetos sveikatą įgyvendinant iniciatyvas, susijusias su burnos sveikata, aplinkos priežiūra ir vietiniais poreikiais, užtikrinančiais bendruomenių sveikatą.

2017
Mars
Pradedama programa „AdvanceMint™“ (Indijoje žinoma kaip „ShubhMint™“)

„Mars Wrigley“ pristato „AdvanceMint™“ („Shubh Mint™“), skirtą padidinti mėtų augintojų pajamas ir mėtų atsparumą klimato pokyčiams.

2017
Mars Petcare
„Mars“ visame pasaulyje pristato CRAVE ™

„Mars Petcare“ pristato CRAVE™ – kačių ir šunų ėdalo prekių ženklą. Šis ėdalas gaminamas iš aukštos kokybės gyvūninės kilmės baltymų, nenaudojant grūdų.

2018
Mars Petcare
„Linnaeus“ prisijungia prie „Mars Petcare“

„Linnaeus“ – Jungtinėje Karalystėje pirmaujanti veterinarinių paslaugų įmonė – prisijungia prie „Mars Petcare“ įmonių portfelio.

2018
Mars
„Liūto dalies" fondas

„Mars“ tampa Jungtinių Tautų vystymo programos „Lion’s Share Fund“ sisteigiamąja partnere – šia programa siekiama įveikti laukinės gamtos išsaugojimo ir gyvūnų gerovės srityse įsivyravusią krizę.

2018
Mars
Kakava ateinančioms kartoms

„Mars“ pristato naują planą „Kakava ateinančioms kartoms“, kuriuo tikimasi rodyti pavyzdį ir pakviesti kakavos gamintojus bendradarbiauti taikant naujus būdus, kuriais siekiama didinti kakavos augintojų pajamas, padėti apsaugoti vaikus bei miškus šiandien ir kakavos augintojams, jų šeimoms bei bendruomenėms atverti galimybes klestėti.

2018
Mars Petcare
„Mars Petcare“ įsigyja „AniCura“

„Mars Petcare“ užbaigia „AniCura“ ligoninių ir klinikų, skirtų gyvūnams, įsigijimą.

2018
Mars Drinks
„Mars“ parduoda gėrimų verslą

„Mars“ parduoda savo gėrimų verslą „Lavazza“ kompanijai

2018
Mars Edge
Indijoje pristatomas maistingas produktas GOMO™

Pradedama „Mars Edge“ ir „Tata Trusts“ partnerystė, kuria siekiama padėti spręsti mitybos problemas. Pradedama prekyba „GOMO™ Dal Crunchies“ – šiuo produktu siekiama padėti išspręsti 6–18 m. Indijos vaikų mitybos problemas.

2018
Mars Petcare
„Mars Petcare“ įsigijo „Genoscoper Laboratories“

„Mars Petcare“ įsigijo „Genoscoper Laboratories“, kad galėtų paspartinti inovacijas naminių gyvūnėlių genetikos ir sveikatos priežiūros srityse.

2018
Mars Petcare
Įsteigiamas fondas „Companion Fund“

„Mars Petcare“ įsteigia rizikos kapitalo fondą, pavadintą „The Companion Fund“, kuris galėtų investuoti į naminiams gyvūnėliams skirtas technologijas, produktus ir paslaugas.