„Mars“ pristato naują kakavos tvarumo strategiją
„Mars Wrigley Confectionery“ savo ambicingoje strategijoje smulkiesiems ūkininkams skiria išskirtinį dėmesį

ČIKAGA, Ilinojaus valstija ( 2018 m. rugsėjo 19 d.) – „Mars Wrigley“ – daugiau nei 100 metų veikiantis šokolado gamintojas ir vienas didžiausių kakavos pirkėjų – šiandien pristatė naują planą, skirtą visiškai pakeisti savo kakavos tiekimo grandinę.

Pavadintas „Kakava ateinančioms kartoms“, šis planas akcentuoja smulkiųjų ūkininkų interesus, padeda apsaugoti vaikus ir miškus bei sukuria galimybę klestėti kakavos augintojams bei kakavos auginimo bendruomenėms. Planas „Kakava ateinančioms kartoms“ paremtas milijardo JAV dolerių investicijomis, išskirstytomis per 10 metų, ir bus vykdomas palaipsniui, priklausomai nuo pernai „Mars“ paskelbto plano „Sustainable in a Generation" eigos.

„Beveik 40 metų dirbame siekdami tvarios kakavos gamybos“, – teigė Johnas Amentas, viceprezidentas kakavai, „Mars Wrigley". „Nors padarėme pažangą, įskaitant pasiekimą, kad beveik 180 000 ūkininkų turi tvarumo sertifikatą, mūsų netenkina mūsų ir viso kakavos sektoriaus progreso tempas. Neturime atsakymų į visus klausimus, tačiau pirmas mūsų žingsnis yra užtikrinti, jog ūkininkas būtų mūsų ambicijų ir veiksmų centre. Planuojame įkvėpti kitus ir dirbti kartu, kad būtų užtikrinta „Kakava ateinančioms kartoms“.“

Nepaisant reikšmingos pažangos, ūkininkai nepatyrė adekvataus ir pakankamai greito savo pajamų ar gyvenimo sąlygų pagerėjimo. Vaikai ir toliau dirba pavojingomis sąlygomis, o miškų naikinimas tęsiasi ūkininkaujant saugomose miškų teritorijose. „Mars“ mano, jog reikalingi visai kitokio tipo pokyčiai – pilietinė visuomenė ir vyriausybė turi mąstyti ir veikti kitaip bei taikyti naują požiūrių, sudarantį sąlygas kakavos augintojams, jų šeimoms ir bendruomenėms klestėti.

Programą „Kakava ateinančioms kartoms“  sudaro dvi dalys: 
„Atsakinga kakava šiandien“
Įgyvendindama šią dalį, „Mars“ tikisi 100 proc. savo kakavos gauti pagal programą „Atsakinga kakava“ – ši kakava turi būti tiekiama atsakingai ir iki 2025 m. turi tapti atsekama. „Atsakinga kakava“ reiškia sistemų, sprendžiančių miškų naikinimo, vaikų darbo ir didesnių pajamų ūkininkams problemas, įtvirtinimą.

Kalbant konkrečiai, „Mars“ tikisi, jog mūsų kakavą tiekiantys ūkiai, dalyvaujantys programoje „Atsakinga kakava šiandien“, pateiks palydovines ūkių, jiems tiekiančių kakavą, GPS koordinates, kad turėtumėme garantijas, jog kakava neišgaunama saugomų miškų plotuose. „Mars“ dirbs su tiekėjais ir sertifikuotojais, siekdama pagerinti vaikų darbo stebėsenos ir veiksmų atitaisymo (CLMRS) programas, taikomas  „Atsakingos kakavos“ tiekimo grandinėje, ir toliau padės gerinti švietimo sąlygas kakavos auginimo bendruomenėse, daugiausia dėmesio skiriant prieigai prie mokyklų ir jų kokybei.

Be to, „Mars“ dirbs su partneriais, kad užtikrintų, jog premijų modelis, kurį įmonė naudoja sumokėti už atsakingą kakavos auginimą, būtų pakeistas, siekiant užtikrinti, jog augintojai gautų didesnę premijos dalį. „Mars“ išsiaiškins, kokius pokyčius reikia įgyvendinti bei kokias partnerystes užmegzti visame sektoriuje, kad kakavos augintojų pajamos būtų didesnės, ir skatinsime kitus atsižvelgti į prieitas išvadas

Naujasis „Mars“ su kakava susijęs požiūris peržengia dabartinį sertifikavimo lygį bei praktiką ir užtikrina reikšmingą pažangą, palyginti su pradiniu įsipareigojimu, kurį „Mars“ prisiėmė 2009 m.

Kol bus įgyvendinamas šis naujas požiūris, „Mars“ išlaikys dabartinį savo sertifikuotos kakavos lygį kartu su „Rainbow Alliance“ bei „Fairtrade“, ir dirbs su abejomis organizacijomis, joms stiprinant programų įgyvendinimą ir keliant kartelę visame kakavos sektoriuje. „Mars“ džiaugiasi abiejų sertifikavimo organizacijų pastangomis suburti pavienius augintojus į grupes ir kooperatyvus, juos apmokant bei suteikiant įgyvendinimo vadybos sistemas sertifikuotoms augintojų grupėms, ir yra įspareigojusi bendradarbiauti su jomis, siekiant pagerinti auditą, vaikų darbo stebėseną, atsekamumą bei priemokas, mokamas kakavos augintojams.  Atsirandant naujų ir išmatuojamų iniciatyvų, „Mars“ tęs savo perėjimą prie kakavos, auginamos laikantis šių naujų ir stipresnių saugiklių, įsigijimo.

„Fairtrade“: „Sveikiname „Mars“ už smulkių ūkininkų vaidmens pripažinimą, kuris turi būti bet kokio ambicingo plano, susijusio su kakavos tvarumu, centre. Jei nebus padaryta pažanga dėl šių ūkininkų pajamų, pertvarka visame sektoriuje bus neįmanoma. Mums reikia daugiau bendrovių, kurios tokiu būdu parodytų lyderystę, todėl džiaugiamės galimybe toliau dirbti su „Mars“, kad padidintume savo įtaką taip, jog bendrovė turėtų daugiau naudos, tuo pačiu pirmenybę teikiant ūkininkams.“

„Rainforest Alliance“ teigia: „Visi sutinkame, jog ūkininkams, jų šeimoms ir miškams reikia pokyčių, kurie būtų daromi vietose“, – sako Britta Wyss Bisang, „Rainforest Alliance“ tvaraus tiekimo grandinių vadovė. „Norime pagirti „Mars“ už įmonės įsipareigojimų kakavos augintojams stiprinimą ir už supratimą, jog reikia imtis reikšmingų veiksmų, siekiant pakeisti situaciją vietose. Tikimės tęsti savo bendradarbiavimą su „Mars“, nes tai gerai dera su mūsų naująja strategija, kurioje daugiau dėmesio skiriama gamintojų, NVO, bendrovių ir vyriausybių bendradarbiavimui.“
                  
Tvari kakava rytojui 
Įgyvendindama antrąją savo programos dalį, „Mars“ tikisi parodyti, kad galima žengti reikšmingą žingsnį, siekiant pagerinti ūkininkų pajamas ir pragyvenimo šaltinį. Bendradarbiaudama su pradine pasauline 75 000 kakavos augintojų šeimų ir kakavos tiekėjų grupe, „Mars“ planuoja išbandyti būdus, kaip padidinti produktyvumą, pajamas, atsparumą ir bendrą tvarumą, pasitelkiant pasėlių ir pajamų įvairinimo metodą, lyčių programas, kaimų, taupymo bei paskolų modelius bei ūkių plėtros planus.

Lygiagrečiai „Mars“ dirbs su pramonės atstovais, vyriausybėmis ir kitais pilietinės visuomenės partneriais ieškodami bendrų sprendimų bei abipusiai naudingų rezultatų kakavą auginančioms šeimoms. „Mars“ tęs prieškonkurencinį savo bendradarbiavimą su savo konkurentais bei tiekėjais, kad paspartintų bendrą mokymąsi pasitelkiant pramonės forumus, įskaitant „Pasaulinį kakavos fondą“ (ir jo platformą „CocoaAction“) bei Tarptautinę iniciatyvą dėl kakavos.

PASTABOS REDAKORIAMS:
norėdami sužinoti daugiau apie planą, apsilankykite: https://www.mars.com/global/sustainable-in-a-generation/our-approach-to-sustainability/raw-materials/cocoa 
   
Apie „Mars, Incorporated“
„Mars“ – tai šeimai priklausantis verslas su daugiau nei šimtmetį siekiančia įvairios produkcijos gamybos ir paslaugų žmonėms bei jų mylimiems gyvūnams augintiniams istorija. Generuodama daugiau nei 35 milijardus JAV dolerių pajamų, bendrovė yra pasaulinio masto įmonė, gaminanti daugelio mėgstamiausių ženklų – „M&M’s®“, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, MARS DRINKS ir COCOAVIA®. „Mars“ taip pat teikia gyvūnų sveikatos paslaugas, įskaitant ir per BANFIELD® ligonines naminiams gyvūnėliams, „Blue Pearl®“, VCA® ir „Pet Partners™“. „Mars“ būstinė yra Makleine, Virdžinijos valstijoje; įmonė veikia daugiau nei 80 valstybių. Penki „Mars“ Principai – kokybė, atsakomybė, bendradarbiavimas, efektyvumas ir nepriklausomumas – įkvepia daugiau nei 100 000 mūsų darbuotojų kurti vertę visiems mūsų partneriams ir kasdien užtikrinti augimą, kuriuo jie galėtų didžiuotis.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „Mars“, apsilankykite  www.mars.com. Prisijunkite prie mūsų svetainėse „Facebook“, „Twitter“„LinkedIn“, „Instagram“ ir „YouTube“.

Susisiekite su: 
Michelle O’Neill
[email protected]
-+/[email protected]