MAKLEINAS
„Mars“ keičia verslo vykdymo taktiką praėjus metams po to, kai paskelbė 1 milijardo JAV dolerių vertės planą „Sustainable in a Generation“
 • „Mars" CEO Grantas F. Reidas sako, kad „Mars“ yra pasiryžusi „pakeisti savo verslo vykdymo trajektoriją“ daugeliu klausimų, įskaitant klimato pokyčių ir skurdo.
 • „Mars“ sieks pataisyti „sutrūkinėjusias“ pasaulines tiekimo grandines per investicijas, organizacinius pokyčius, pagrindinį dėmesį skiriant pagrindinėms žaliavoms ir pramonės atstovų bendradarbiavimui.
 • „Mars“ vadovai kvies pramonės atstovus bendradarbiauti įvairiuose renginiuose, įskaitant kalbėjimą JT Generalinėje asamblėjoje / Niujorko klimato savaitėje ir interaktyvią parodą Niujorko klimato savaitės metu.

MAKLEINAS, Virdžinijos valstija (2018 m. rugsėjo 18 d.) – „Mars“ keičia verslo vykdymo taktiką praėjus metams po to, kai paskelbė 1 milijardo JAV dolerių vertės planą „Sustainable in a Generation“.

Šie pokyčiai pristatomi po to, kai „Mars“ vadovas Grantas F. Reidas pernai perspėjo, jog „pasaulinės tiekimo grandinės sutrūkinėjusios“ ir kad verslui reikia imtis „labai reikšmingų pokyčių“ siekiant įgyvendinti klimato tikslus, dėl kurių susitarta Paryžiuje, ir JT tvaraus vystymosi tikslus.

Sutelkdama dėmesį į tai, kas yra „sutrūkinėję“, „Mars“ tyrinėja, kaip įmonės galėtų bendradarbiauti su vyriausybėmis, NVO ir kitomis suinteresuotosiomis šalimis, kad sukurtų sprendimus. Bendrovė pradeda keisti savo pačios tiekimo grandines toliau nurodytais būdais.

 • Investuodama į savo planą „Sustainable in a Generation“: per ateinančius keletą metų „Mars“ investuos 1 milijardą JAV dolerių, kad paspartintų pažangą kovoje su neatidėliotinomis grėsmėmis.
 • Nauja apsirūpinimo žaliavomis strategija: įmonė atsitrauks nuo tradicinio žaliavų naudojimo būdo, pakeisdama pagrindinių žemės ūkio žaliavų įsigijimo būdą, kad padėtų spręsti pagrindinius tvarumo iššūkius, įskaitant išmetamą ŠESD kiekį, vandens trūkumą, žemės naudojimą, žmogaus teises ir pajamas. Iš pradžių didžiausias dėmesys bus kreipiamas ten, kur poveikis būtų didžiausias – į 10 pagrindinių ingredientų, įskaitant kakavą, žuvį, ryžius, mėtas ir kt. 
 • Tvarumo įtraukimas į mūsų verslo vykdymo pagrindą: „Mars“ derina pirkimus ir tvarumą, kad tvarumas būtų įtrauktas į verslo vykdymo pagrindą ir sprendimų priėmimui subalansuoti.
 • Bendradarbiavimo gilinimas: siekiant padidinti pokyčių mastą, pagrindinis dėmesys skiriamas esamam pramonės atstovų bendradarbiavimui ir NVO partnerystėms gilinti bei naujoms kurti.

Kalbėdamas prieš prasidedant JT Generalinei asamblėjai (JTGA) / Niujorko klimato savaitei ir San Fransiske vykstant viršūnių susitikimui dėl kovos su klimato kaita veiksmų (angl. „Global Climate Action Summit“ (GCAS)), Grantas F. Reidas teigė: „Aš labai įsitraukęs į mūsų planą pakeisti savo verslo vykdymo trajektoriją. Mes ir toliau matome daugybę problemų, su kuriomis susiduria mūsų pasaulinė bendruomenė, įskaitant klimato pokyčius, skurdą, nutukimą ir vandens trūkumą. Laipsniškos pažangos nepakaks. Privalome imtis veiksmų kartu. „Mars“ įsipareigojo bendradarbiauti su vyriausybėmis, NVO ir pramonės lyderių grupėmis, tokiomis kaip Vartojimo prekių forumas, kad būtų galima padaryti pamatuojamą pažangą ir sukurti sveiką planetą, kurioje galėtų klestėti visi žmonės.“

„Bendradarbiavimas yra nepaprastai svarbus, jei norime paspartinti šiandieninių iššūkių sprendimą.“

Vyriausiasis pirkimų ir tvarumo vadovas Barry Parkinas teigė: „Būtina pertvarkyti daugelio žaliavų, kurias anksčiau vadindavome reikmenimis, tiekimo grandines. Tiesą sakant, tikiu, kad mes matome reikmenų eros pabaigą, kai medžiagos buvo gaunamos iš beveik nežinomos kilmės šaltinių ir buvo perkamos atsižvelgiant vien tik į kainą sandorio pagrindu.

Ateityje pirkimai bus atliekami iš žinomų šaltinių ir, daugeliu atvejų, žinomų ūkių, kur kaina ir tvarumo poveikis bus įvertinti juos palyginant. Taip pat bus sudaromi labiau ilgalaikiai sandoriai su mažesniu tiekėjų skaičiumi. Mes jau pradėjome įgyvendinti šiuos pokyčius.“

Jis pridūrė: „Šie pirmieji metai mums leido paspartinti tai, kas jau vyksta, pradedant mūsų žaliavų tiekimo grandinės pertvarka, kuriant svarbias partnerystes ir išbandant naujus metodus. Per kelerius ateinančius metus bus matomas apčiuopiamas mūsų veiksmų ir poveikio vietose, kuriose dirbame, progresas.“

Šis įsipareigojimas bus pristatytas renginių ciklu rugsėjo mėnesį. Rugsėjo mėnesio suderintos veiklos programa atspindi „Mars“ įsipareigojimus ir ambicijas dėl tvarumo. Programa apima toliau nurodytus aspektus.

 • Reikšmingas atstovavimas svarbiausiuose rugsėjo mėn. renginiuose – JT Generalinės asamblėjos / klimato savaitės metu Niujorke, „Mars“ vadovai dalyvaus grupinėse diskusijose ir pasisakys renginiuose, kuriuose dėmesys sutelkiamas į neatidėliotinų grėsmių, su kuriomis susiduria planeta ir jos žmonės, šalinimą.
 • „Mars“ valdybos pirmininkas Stephenas Badgeris klimato savaitės atidarymo ceremonijoje Niujorke; „Mars Sustainable Solutions“ valdybos direktorius ir viceprezidentas Frankas Marsas JT „Global Compact“ renginyje.
  • Pasisakymai renginiuose ir grupinėse diskusijose su Andy Pharoah, korporacinių reikalų, strateginių iniciatyvų ir tvarumo viceprezidentu; „Mars“ vyriausiasis pirkimų ir tvarumo vadovas Barry Parkinas; žmogaus teisių viceprezidentė Marika McCauley Sine ir viceprezidentas tvarumo klausimais Kevinas Rabinovitchius bei kiti asmenys.
 • Pradėta radijo stoties „Climate Calling“ partnerystė su projektu „Project Everyone“ – „Mars“ bendradarbiauja su ne pelno siekiančia organizacija „Project Everyone“, siekiančia skubios pažangos JT pasaulinių tikslų srityje, specialiai įsteigtoje radijo stotyje, suteikiančioje platformą verslo lyderiams ir mąstytojams pasidalyti savo nuomonėmis apie pažangą aplinkosaugos srityje. Bendradarbiaujant su įvairiais radijo partneriais, rugsėjį turinys bus transliuojamas visame pasaulyje ir socialinėje žiniasklaidoje.
 • „Mars U. S.“ patirtis klimato savaitės metu – per interaktyvų eksponatą renginių centre, „Mars“ pademonstruos savo įsipareigojimą apsirūpinti ingredientais, sudarančiais įvairiapusį gaminių asortimentą, tvariu būdu. Dalyviai galės sužinoti daugiau apie įmonės atsinaujinančios energijos progresą, kurti geresnius miestus gyvūnams augintiniams ir tai, kaip JAV veikia planas „Sustainable in a Generation“.
 • Filmų serijos apie smulkius ūkininkus – „Mars“ išleis trumpų filmų, demonstruojančių pradines pastangas pakeisti tradicinį požiūrį į perkamus išteklius ir mūsų įsipareigojimus smulkiesiems ūkininkams mūsų vertės grandinėje, rinkinį. Filmuose apžvelgiami pagrindiniai ingredientai, įskaitant ryžius, mėtas ir vanilę.

PASTABOS REDAKTORIAMS:
„Mars“ vadovai bus pasirengę pokalbiams JT Generalinės asamblėjos / klimato savaitės metu, kad aptartų „Mars“ milijardo JAV dolerių vertės planą „Sustainable in a Generation“, verslo pokyčius ir bendradarbiavimą su pramonės bei nevyriausybinėmis organizacijomis.

Norėdami sužinoti daugiau apie šį planą, apsilankykite www.SustainableInAGeneration.com.

Norėdami atsisiųsti susijusių nuotraukų ir vaizdo medžiagos, apsilankykite  https://marspresscenter.com.

Apie „Mars, Incorporated“
„Mars“ – tai šeimai priklausantis verslas su daugiau nei šimtmetį siekiančia įvairios produkcijos gamybos ir paslaugų žmonėms bei jų mylimiems naminiams augintiniams istorija. Generuodama daugiau nei 35 milijardus JAV dolerių pajamų, bendrovė yra pasaulinio masto įmonė, gaminanti daugelio mėgstamiausių prekinių ženklų – „M&M’s®“, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, MARS DRINKS ir COCOAVIA®. „Mars“ taip pat teikia gyvūnų sveikatos paslaugas, įskaitant BANFIELD® ligonines gyvūnams augintinams, „Blue Pearl®“, VCA® ir „Pet Partners™“. „Mars“ būstinė yra Makleine, Virdžinijos valstijoje; įmonė veikia daugiau nei 80 valstybių. Penki „Mars“ Principai – kokybė, atsakomybė, bendradarbiavimas, efektyvumas ir nepriklausomumas – įkvepia daugiau nei 100 000 mūsų darbuotojų kurti vertę visiems mūsų partneriams ir kasdien užtikrinti augimą, kuriuo jie galėtų didžiuotis.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „Mars“, apsilankykite  www.mars.com. Prisijunkite prie mūsų svetainėse „Facebook“, „Twitter“„LinkedIn“, „Instagram“ ir „YouTube“.

Kimberly West