„Lavazza“ iš „Mars, Incorporated“ sutinka įsigyti „Mars Drinks“ verslą („Flavia“ bei „Klix Systems“)
  • Tikimasi, kad sandoris, kuriam tam tikrose jurisdikcijose reikalingi priežiūros institucijų pritarimai ir konsultacijos su darbuotojais, bus užbaigtas 2018 m. gruodį. „Mars Drinks“ 2017 m. sulaukė apytikriai 350 mln. JAV dolerių pajamų.
  • Po šio sandorio, „Lavazza Group“ toliau tęs savo tarptautinės plėtros strategiją pagrindinėse rinkose, tokiose, kaip Šiaurės Amerika, Vokietija, Jungtinė Karalystė bei Prancūzija, ir toliau stiprins savo biuruose siūlomos kavos paslaugos („Office Coffee Service“, OCS) bei kavos automatų kanalus, pasižyminčius didelėmis augimo ir vystymosi galimybėmis.
  • Verslas, perkamas iš „Mars, Incorporated“ ,apima vieną kavą vienu metu ruošiančius „Flavia“ aparatus bei „Klix“ pastatomų automatų verslą – du pirmaujančius prekių ženklus OCS ir kavos automatų verslo segmentuose – bei keletą stiprių firminių prekių ženklų.
  • Sandoris leis „Lavazza Group“ konsoliduoti tiesioginę savo aprėptį visuose kavos rinkos segmentuose, ypač kavos, geriamos ne namuose, o biure / kelionėje segmente, sustiprinsiančiame tiesioginės sąveikos su vartotoju požiūrį.

Turinas, Italija / Makleinas, Virdžinijos valstija (2018 m. spalio 1 d.) – „Lavazza Group“ sutiko įsigyti „Mars Drinks“ verslą, įskaitant sistemas „Flavia“ bei „Klix“ ir pirmaujančius biuruose siūlomos kavos paslaugos („Office Coffee Service“, OCS) ir kavos automatų segmentų prekių ženklus.

„Šis įsigijimas puikiai dera su mūsų tarptautine plėtros strategija, siekiu stiprinti pagrindines rinkas ir užmegzti dar glaudesnį ryšį su galutiniu vartotoju. Išties, šis įsigijimas sustiprina „Lavazza Group“ padėtį OCS ir kavos automatų segmentuose, kurie atveria dideles augimo ir plėtros galimybes“, – teigė Antonio Baravalle, „Lavazza Group“ generalinis direktorius„Šiandienos sandoris su „Mars, Incorporated“ atitinka bendrą mūsų viziją ir bendras dviejų žinomų šeimos valdomų įmonių, daug dėmesio skiriančių kokybiškai produkcijai ir bekompromisiam įsipareigojimui savo darbuotojams bei partneriams, ir turinčioms ilgalaikę viziją, vertybes.“

Kalbėdamas apie susitarimą, genralinis direktorius Grantas F. Reidas („Mars, Incorporated“ prezidento biuras) sakė: „Mars Drinks“ daugelį metų buvo svarbi mūsų verslo dalis, ir nors sunku atsisveikinti su puikiais prekių ženklais, vertinamais darbuotojais ir draugais, manome, kad dabar yra tinkamas metas pokyčiams. Esame įsitikinę, jog šis sprendimas užtikrins ilgalaikę gėrimų verslo sėkmę kartu su „Lavazza“ – bendrove, turinčią tas pačias vertybes bei išskirtinį dėmesį skiriančią gėrimams – ir leis įmonei bei jos darbuotojams toliau klestėti.“

Šiuo sandoriu „Lavazza Group“, vadovaudamasi savo konsolidacijos tarptautiniu lygiu strategija, įsigys „Mars“ kavos verslus Šiaurės Amerikoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Kanadoje bei Japonijoje, įskaitant su jais susijusias sistemas bei gamyklas Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Įsigijimas apima ant stalo statomų „Flavia“ kavos aparatų verslą bei „Klix“ pastatomų kavos automatų verslą, kurie abu turi didelį aparatų ir automatų parką, įdiegtą visose rinkose, kuriose veikia „Lavazza“, taip pat platų kavos ir kitų karštų gėrimų, sukomercintų tiek pagal patentus (pvz., „Alterra“), tiek pagal licencijuojamus prekinius ženklus. Įsigyjamos įmonės 2017 m. generavo maždaug 350 mln. JAV dolerių apyvartą, o jose dirba maždaug 900 darbuotojų.

Sandorį tikimasi užbaigti iki 2018 m. pabaigos – tai priklauso nuo priežiūros institucijų pritarimo ir baigiamų derinti procedūrų.

Kaip ir su ankstesniais savo įsigijimais – „Carte Noire“ ir ESP Prancūzijoje, „Merrild“ Danijoje, „Kicking Horse Coffee“ Kanadoje, NIMS Italijoje ir „Blue Pod Coffee“ Australijoje – „Lavazza“ ketina toliau stiprinti įsigytus verslus, taip stiprindama tiesioginę visų kavos rinkos segmentų aprėptį ir, vadovaudamasi tiesioginės sąveikos su vartotojais principu, ypatingą dėmesį skirdama kavai, geriamai ne namuose.

Įmonę „Lavazza“ konsultavo „J.P. Morgan“, „Gottlieb Steen & Hamilton“, „PwC“ ir „Boston Consulting Group“.  Įmonę „Mars, Incorporated“ konsultavo „BofA Merrill Lynch“, „Freshfields Bruckhaus Deringer LLP“, KPMG LLP bei „Rabo Securities USA“.

Apie „Lavazza Group“
Ši 1895 m. Turine įkurta Italijos skrudintų kavos pupelių įmonė jau keturias kartas yra valdoma Lavazza šeimos. Būdama viena didžiausių kavos įmonių, šiuo metu „Lavazza Group“ per dukterines bendroves ir platintojus veikia daugiau nei 90 šalių, o 63 proc. pajamų gaunama iš rinkų už Italijos ribų. Įmonėje „Lavazza“ dirba apie 3 000 žmonių, 2017 m. sukūrusių daugiau nei 2 milijardų eurų apyvartą. „Lavazza“ sukūrė maišymo sąvoką – arba, kitaip tariant, įvairių kavos rūšių iš skirtingų geografinių regionų derinimo meną – ankstyvaisiais savo metais vartotojams pristačiusi skonio nuoseklumą, o taip pat ir naujoves – abi šios savybės toliau išlieka didžiosios dalies įmonės produkcijos skiriamaisiais bruožais.

Daugiau nei 25 m. patirties turinti įmonė „Lavazza“ taip pat buvo porcijinių kavos sistemų ir produkcijos gamybos bei pardavimo pradininkė ir pirmoji įmonė Italijoje, pasiūliusi kapsulines „Espresso“ kavos sistemas. „Lavazza“ veikia visuose verslo segmentuose: namų, už namų ribų ir biuruose įdiegtų kavos aparatų rinkose, visuomet daugiausiai dėmesio skirdama vartojimo technologijų ir sistemų inovacijoms.
Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykitewww.lavazza.com

Apie „Mars, Incorporated“
„Mars“ – tai šeimai priklausantis verslas su daugiau nei šimtmetį siekiančia įvairios produkcijos gamybos ir paslaugų žmonėms bei jų mylimiems naminiams augintiniams istorija. Generuodama daugiau nei 35 milijardus JAV dolerių pajamų, bendrovė yra pasaulinio masto įmonė, gaminanti daugelio mėgstamiausių ženklų – „M&M’s®“, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S® ir COCOAVIA®. „Mars“ taip pat teikia gyvūnų sveikatos paslaugas, įskaitant ir per BANFIELD® ligonines naminiams gyvūnėliams, „Blue Pearl®“, VCA® ir „Pet Partners™“. „Mars“ būstinė yra Makleine, Virdžinijos valstijoje; įmonė veikia daugiau nei 80 valstybių. Penki „Mars“ Principai – kokybė, atsakomybė, bendradarbiavimas, efektyvumas ir nepriklausomumas – įkvepia daugiau nei 115 000 mūsų darbuotojų kurti vertę visiems mūsų partneriams ir kasdien užtikrinti augimą, kuriuo jie galėtų didžiuotis.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „Mars“, apsilankykite  www.mars.com. Prisijunkite prie mūsų per „Facebook“, „Twitter“„LinkedIn“, „Instagram“ ir „YouTube“.
 

Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su:

„LAVAZZA“  SPAUDOS TARNYBA
Marilù Brancato | +39 345 39 72 860 | [email protected] 
Edoardo Fulio Bragoni | +39 340 38 72 907 | [email protected]  

„MARS“ SPAUDOS TARNYBA 
Denise Young | +1 773 719 5740 | [email protected] 
Kimberly West | +1 770 714 3221 | [email protected]