Jungtinių Tautų vystymo programa paskelbia apie fondą „Lion's Share“
Kartu su įkūrėju „Finch“ ir steigiamuoju partneriu „Mars“, fondas stengsis įveikti laukinės gamtos apsaugos ir gyvūnų gerovės krizes
  • ŠIANDIEN TARPTAUTINIAME „KANŲ LIŪTŲ“ KŪRYBIŠKUMO FESTIVALYJE PASKELBTA, JOG „MARS“ TAMPA FONDO „LION'S SHARE“ STEIGIAMUOJU PARTNERIU. PROJEKTĄ ĮKŪRĖ IR PRADĖJO VYKDYTI REKLAMOS GAMYBOS ĮMONĖ „FINCH“
  • FONDAS TIKISI PER TRIS METUS SURINKTI 100 MLN. JAV DOLERIŲ
  • KVIETIMAS DIDŽIAUSIOMS PASAULIO REKLAMĄ UŽSAKANČIOMS ĮMONĖMS PAAUKOTI NEDIDELĮ PROCENTĄ REKLAMAI SKIRTO BIUDŽETO, UŽSAKANT REKLAMAS, KURIOSE RODOMI GYVŪNAI
  • YPATINGASIS „LION'S SHARE“ AMBASADORIUS SERAS DAVIDAS ATTENBOROUGHAS, RAGINA ĮMONES PASIRYŽTI IR DAUGIAU PASISTENGTI, KAD APSAUGOTŲ PLANETOS SVEIKATĄ

KANAI (2018 m. birželio 21 d.) – Jungtinių Tautų vystymo programa (JTVP), FINCH ir steigiamasis partneris „Mars, Incorporated“ šiandien paskelbė apie iniciatyvą, kuria siekiama pakeisti gyvūnų gyvenimą visame pasaulyje, paprašant reklamuotojų paaukoti tam tikrą procentą savo žiniasklaidos biudžeto laukinės gamtos apsaugos ir gyvūnų gerovės projektams.

Šios iniciatyvos – fondo „Lion's Share“ – dėka partneriai paaukos 0,5 proc. savo žiniasklaidai skirto biudžeto už kiekvieną reklamą, kurioje jie naudoja gyvūnus. Šios lėšos bus naudojamos gyvūnams ir jų buveinėms visame pasaulyje remti. „Mars“ yra pirmasis fondo „Lion's Share“ reklamos partneris.

„Gyvūnai rodomi 20 proc. visos mūsų matomos reklamos. Tačiau jie ne visada sulaukia paramos, kurios nusipelno. Iki dabar.“ – teigė ypatingasis „Lion's Share“ ambasadorius Seras Davidas Attenboroughas.

„Lion's Share“ parodo, jog šiandien ėmęsi nedidelių pokyčių, turime galimybę lemti lygių neturinčius pokyčius rytoj,“ – pridūrė Seras Davidas.

Fondas, kurį globos JTVP, po trijų metų planuoja surinkti po 100 mln. JAV dolerių per metus ir investuoti šias lėšas į įvairias laukinės gamtos išsaugojimo ir gyvūnų gerovės programas, kurias įgyvendins Jungtinės Tautos ir pilietinės visuomenės organizacijos. Kiti partneriai yra reklamos tinklas BBDO ir pirmaujanti apklausų organizavimo įmonė „Nielsen“.

„Laukinė gyvūnija ir jos buveinės yra pavojuje. Gyvūnų rūšių nykimo rodiklis yra nepaprastai aukštas – apskaičiuota, kad jis yra maždaug 1 000 kartų didesnis nei natūralaus išnykimo rodiklis. „Lion's Share“ yra novatoriška, tačiau paprasta idėja, kuri padarys realų poveikį gyvūnų, jų buveinių ir mūsų planetos ateičiai“, – sakė JT vystymo programos administratorius Achimas Steineris .

Andrew'as Clarke'as, partnerės-steigėjos „Mars“ vyriausiasis rinkodaros ir klientų vadovas, sakė, jog toks fondas būtų puikus būdas, suteikiantis verslui galimybę daryti ilgalaikį teigiamą poveikį. Jis teigė: „Lion's Share“ yra būtent tokia ambicinga iniciatyva, kurios reikia imtis siekiant užtikrinti sveikos planetos puoselėjimą, kurioje visi – įskaitant gyvūnus – galėtų klestėti. Kompanijai „Mars“ tai yra dar vienas žingsnis siekiant įgyvendinti mūsų plane „Sustainable in a Generation“ numatytus įsipareigojimus.“

„Esame labai suinteresuoti laukinės gamtos išsaugojimu ir biologinės įvairovės palaikymu, kurie yra absoliučiai būtini mūsų planetai. Gyvūnams, gyvenantiems arčiau mūsų, taip pat reikalinga mūsų pagalba. Raginame kitas bendroves ir prekių ženklus prisijungti prie „Lion's Share“ ir padėti sukurti judėjimą, skirtą spręsti šias ypatingai svarbias problemas“, – pridūrė p. Clarke'as.

Robas Galluzzo, „Finch“ įkūrėjas, inicijavęs idėją kartu su režisieriumi Christopheriu Nelius, sakė: „Devyni iš 10 populiariausių gyvūnų, matomų reklamoje, iš tikrųjų atstovauja nykstančias arba pavojuje esančias rūšis, kurios ne visuomet sulaukia joms reikalingos pagalbos. Tiesą sakant, paprastai būna atvirkščiai. Christopheriui kilo nuostabi idėja apie šios problemos sprendimo būdą, ir mes, FINCH, pasiryžome tai įgyvendinti. Bendradarbiaujame su „Clemenger BBDO“, kad įgyvendintume šią idėją.“

Fondas turi jungtinį valdymo komitetą, kuris priims sprendimus dėl prioritetinių programų.

„Lion's Share“ sieks prisidėti prie tvaraus vystymosi tikslų – visuotinio JT kvietimo veikti sprendžiant skurdo mažinimo ir planetos apasaugos problemas. Parama gyvūnams ir pagalba siekiant išsaugoti jų buveines yra labai svarbi įgyvendinant 14 tikslą „Povandeninė gyvybė“ ir 15 tikslą „Gyvybė sausumoje“.

„Mūsų, kaip žmonių, pareiga yra saugoti visą gyvybę mūsų planetoje“, – teigė aktorius ir JTVP geros valios ambasadorius Nikolajus Coster-Waldau, kuris pradėjo fondo „Lion's Fund“ įkūrimo programą Kanuose savo interviu scenoje kartu su „Black Mambas“ – pirmuoju, vien iš moterų sudarytu kovos su brakonieriavimu padaliniu iš Pietų Afrikos.

Jis pridūrė: „Negalime pasiekti JT ir pasaulio lyderių nustatytų tvaraus vystymosi tikslų, kad apsaugotume ateitį ir užtikrintume klestėjimą visiems žmonėms, jei neišsaugosime natūralių buveinių visoms gyvoms būtybėms – nuo laukinės gamtos iki jūrinių gyvūnų.“

Collette Ngobeni iš „Black Mambas“ teigė: „Lion's Share“ yra labai jaudinanti iniciatyva, nes ji turi didžiulį potencialą padėti gamtos išsaugojimo darbams, kuriuos vykdo vietiniai žmonės, tokie, kaip mes. Kiekvieną dieną sunkiai dirbame siekdamos užkirsti kelią brakonieriavimui ir palaikome kai kurias iš labiausiai nykstančių rūšių pasaulyje bei tikimės, kad mus palaikys ir „Lion's Share“.“

Dėl nuotraukų ir užkulisinės medžiagos sąrašo, įskaitant Sero Davido Attenborougho vaizdo pranešimą, žr. bit.ly/lionassets

Kontaktinė informacija

Adam Cathro, UNDP, +33 6 08 88 5774, [email protected] 
Anjali Kwatra, UNDP, +1 917 348 8323, [email protected] 
Denise Young, MARS, +1 973 691 3536, [email protected] 
Kimberly West, MARS, +1 973 691 3536, [email protected]

Pastabos redaktoriams

Apie Jungtinių Tautų vystymo programą (UNDP)
UNDP bendradarbiauja su žmonėmis iš visų visuomenės sluoksnių ir stengiasi padėti burti tautas, kurios galėtų atlaikyti krizes, o taip pat skatinti ir išlaikyti tokį augimą, kuris pagerintų gyvenimo kokybę visiems. Dirbdami beveik 170 šalių ir teritorijų, siūlome pasaulinę perspektyvą ir vietines įžvalgas siekdami padėti įgalinti žmones ir formuoti atsparias tautas.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie UNDP, apsilankykite www.undp.org.

Apie „Mars, Incorporated“

„Mars“ – tai šeimai priklausantis verslas su daugiau nei šimtmetį siekiančia įvairios produkcijos gamybos ir paslaugų žmonėms bei jų mylimiems naminiams augintiniams istorija. Generuodama daugiau nei 35 milijardus JAV dolerių pajamų, bendrovė yra pasaulinio masto įmonė, gaminanti daugelio mėgstamiausių ženklų – „M&M’s®“, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, MARS DRINKS ir COCOAVIA®. „Mars“ taip pat teikia gyvūnų sveikatos paslaugas, įskaitant ir per BANFIELD® ligonines gyvūnams augintiniams, „Blue Pearl®“, VCA® ir „Pet Partners™“. „Mars“ būstinė yra Makleine, Virdžinijos valstijoje; įmonė veikia daugiau nei 80 valstybių. Penki „Mars“ Principai – kokybė, atsakomybė, abipusiškumas, efektyvumas ir nepriklausomumas – įkvepia daugiau nei 100 000 mūsų darbuotojų kurti vertę visiems mūsų partneriams ir kasdien užtikrinti augimą, kuriuo jie galėtų didžiuotis.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „Mars“, apsilankykite  www.mars.com.Prisijunkite prie mūsų svetainėse „Facebook“, „Twitter“„LinkedIn“, „Instagram“ ir „YouTube“.

Apie FINCH

FINCH yra gamybos bendrovė, kurią sudaro filmų kūrėjai, menininkai bei inžinieriai, dirbantys pasakojimų, pramogų ir technologijų kryžkelėje. Jie tiki poveikiu kultūrai per darbą, kuriuo jie gali didžiuotis. „Finch“ turi biurus Sidnėjuje, Melburne ir Oklende. FINCH kuria dokumentinius filmus, gyvos patirties renginius, TV reklamą, vaidybinius filmus ir skaitmeninį turinį. Jie turi daugiau nei tuziną patentų ir aktyviai kuria bei licencijuoja produktus ir naujoves, kurios plečia įprastų pasakojimų ribas. 2011 m. įkurta įmonė buvo pripažinta reklamos sferoje ir yra apdovanota Auksiniais „Kanų liūtais“, D&AD „Black Pencil“ prizu ir keliais „Yellow Pencil“ apdovanojimais.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie FINCH, apsilankykite www.finchcompany.com. Prisijunkite prie mūsų svetainėse „Facebook“, „LinkedIn“ ir „Instagram“.

APIE „CLEMENGER BBDO MELBOURNE“

„Clemenger BBDO Melnourne“ yra viena didžiausių ir už kūrybiškumą apdovanotų reklamos agentūrų, per pastaruosius 12 mėnesių „Kanų liūtų“ ir D&AD apdovanojimuose įvardyta kaip kūrybiškiausia pasaulio reklamos agentūra bei kaip efektyviausia regiono agentūra APAC „Effies“ apdovanojimuose. Ši agentūra yra pasaulinio BBDO tinklo narė, o jos devizas yra „Darbas. Darbas. Darbas.“ Daugiau informacijos apie agentūrą rasite: www.clemengerbbdo.com.au

Apie „Nielsen“

„Nielsen“ yra pasaulinė veiklos efektyvumo įvertinimo valdymo įmonė, teikianti išsamų supratimą apie tai, ką vartotojai stebi ir perka. Integruodama informaciją visuose mūsų stebėjimo ir pirkimo segmentuose bei kituose duomenų šaltiniuose, „Nielsen“ savo klientams teikia tiek pasaulinio lygio apklausų matavimus, tiek analizę, padedančią padidinti našumą. „Nielsen“ – „S & P 500“ įmonė – veikia daugiau nei 100 šalių, apimančių daugiau nei 90 procentų pasaulio gyventojų.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite nielsen.com.

Mars, Incorporated
Kaarthik Subramaniam
Weber Shandwick
Gillian