Karjeros galimybės Mars Lietuva

Eyebrow
Pasaulinis standartas
Heading
Visiem naudingas tvarus ryžių auginimas
Subheading
Šiandienos darbai rytojaus ryžių derliui

Galime lažintis, kad virtuvės spintelėje dabar turite dėžutę ar maišelį ryžių. Taip pat lažinamės, jog manote, kad tai yra duotybė – kad ryžių daug ir kad tokio visame pasaulyje populiariaus maisto šaltinio niekada negali pritrūkti.

Deja, taip nėra. Planuojama, kad iki 2050 m. ryžių paklausa padvigubės, o ryžių auginimas yra nepaprastai varginantis procesas, kuris dažnai atliekamas smulkių ūkininkų, o ne stambiosios pramonės atstovų. Nedidelio masto ūkininkavimas taip pat reiškia, jog šių smulkių ūkininkų pragyvenimas ir šeimos išlaikymas visiškai priklauso nuo tęstinio pasėlių auginimo. Paprastai sodinti daugiau ryžių nėra galimybės ir, net jei tokia būtų, teorinis pasaulinio ryžių auginimo padvigubinimas turėtų milžinišką poveikį aplinkai dėl sunaudojamo vandens ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo – veiksnių, be kurių nevyksta ryžių auginimo procesas.

Būdama didžiausio pasaulyje prekės ženklo – „Uncle Bens®“ – sąvininkė, „Mars Food“ planuoja būti tvaresnio ryžių auginimo lydere. Būtent todėl tapome tvaraus ryžių auginimo platformos (angl. „Sustainable Rice Platform“, SRP) – pirmojo pasaulinio tvaraus ryžių auginimo standarto – nare. Visi ryžių tiekimo grandinėje galės naudoti šį standartą siekdami sumažinti aplinkosauginį ryžių auginimo pėdsaką ir pagerinti ryžius auginančių ūkininkų gyvenimą.

.video-responsive{overflow:hidden;padding-bottom:56.25%;position:relative;height:0;} .video-responsive iframe{left:0;top:0;height:100%;width:100%;position:absolute;}

Mes padėjome suformuoti SRP standartą ir iki 2020 m. jį panaudosime tvariai gauti visus mums reikalingus ryžius. Jau pradėjome bandomąjį SRP etapą Indijoje ir Pakistane. Bendradarbiaudami su „Bayer CropScience“ bei Tarptautiniu ryžių tyrimų institutu, investavome į kontroliuojamą ūkininkavimo programą Pakistane, o dabar ją taikome ir tam tikrose Indijos dalyse. Svarbiausia buvo pasiūlyti ūkininkams dalyvavimo programoje iniciatyvas – tuomet galime jiems teikti mokymą ir paramą, kaip savo ūkius padaryti tvaresnius. Tuomet laimi visos programoje dalyvaujančios šalys.

„Pagrindinis mokymo privalumas yra tas, kad dabar galiu lengviau parduoti savo ryžius.“

— Tongas Chatas, ryžius Kambodžoje auginantis ūkininkas

Mūsų pastangos didinti pasaulinės ryžių gamybos tvarumą yra dalis mūsų platesnio įmonės įsipareigojimo kovoti su didžiausiu aplinkosauginiu ir socialiniu poveikiu mūsų tiekimo grandinėje. Nuo 2007 m. mūsų tvaraus apsirūpinimo žaliavomis strategija yra orientuota į šešias žaliavas: kakavą, žuvį, mėtas, palmių aliejų, žemės riešutus ir ryžius. 2014 m. įsipareigojome tvariai apsirūpinti jautiena, soja, popieriumi ir celiulioze. Viską sudėjus, atnaujinta „Mars“ strategija apims 23 žaliavas, kurios sudaro 60 procentų visų mūsų gaunamų žaliavų. Vis dar turime daug ką nuveikti, bet mes didžiuojamės savo iki dabar nuveiktais darbais, kurie aprašyti toliau.

  • 84 procentai mūsų palmių aliejaus dabar yra atsekami iki žinomų perdirbimo gamyklų.
  • 26 procentai mūsų naudojamos žuvies ir jūros gėrybių išgaunamos iš tvarių šaltinių. Šie skaičiai – mūsų tikslo iki 2020 m. gauti žuvį tik iš 100 proc. atsinaujinančių šaltinių pusiaukelė.
  • Padidinome savo sertifikuotos kakavos įsigijimą iki 36 proc. viso perkamo kiekio, taip priartėdami prie mūsų tikslo iki 2020 m. pirkti 100 proc. sertifikuotos kakavos žaliavos.
  • 2014 m. 82,5 proc. mūsų pakuočių buvo perdirbamos arba atkuriamos ten, kur yra tam reikalinga infrastruktūra.

Šio uždavinio negalime išspręsti vieni. Visi privalome kalbėti kartu, kad užtikrintume, jog rytojaus kartos galėtų valgyti, auginti ir pragyventi augindamos ryžius tvariai.

Daugiau iš „Mars“