Eyebrow
Atotrūkio panaikinimas
Heading
Viktorija Mars – viena iš JT Moterų lyderių fondo diskusijos moderatorių
Subheading
Valdybos narė kalba „Moterų lyderių, skatinančių tvarumą“ diskusijoje

Moterys yra neproporcingai veikiamos skurdo, su klimatu susijusios rizikos ir kitų kliūčių tvariam vystymuisi. Pastarojoje Pasaulio ekonomikos forume ataskaitoje pateikta nerimą kelianti įžvalga – moterims prireiks 202 metų, kad jos taptų visiškai lygios su vyrais. Jei norime tai pakeisti, turime veikti dabar.

Viktorija Mars, valdybos narė, neseniai prisijungė prie JT fondo prezidentės ir generalinės direktorės Kathy Calvin Jungtinių Tautų fondo organizuotoje diskusijoje „Moterys lyderės, skatinančios tvarumą“. Viktorija išvardijo daugybę pavyzdžių, kaip moterų vadovavimas padeda auginti verslą, tobulinti visuomenę bei aplinką.

„Mes visos privalome įsitraukti ir prakalbėti, turime leistis būti išgirstos, nes tik tuomet, kai moterų balsai bus gerbiami, galėsime skatinti sisteminius pokyčius, kurių reikia norint užtikrinti lyčių lygybę,“ – Viktorija Mars


Kelios įžvalgos

  • Viktorija aptarė informuotumo apie planą „Sustainable in a Generation“ didinimą ir šio plano įgyvendinimo pagreitį, įskaitant galimybių moterims atskleidimą ir pastangas paremti JT tvaraus vystymosi tikslus.
  • Ji pabrėžė tikslus, susijusius su principu „Klestintys žmonės“, kuris yra mūsų tvarumo plano dalis, taip pat ir atskaitingumą žmogaus teisėms bei smulkių ūkininkų pajamų didinimą.
  • Viktorija atkreipė dėmesį į mūsų pasiekimus, pvz., moterų vaidmenį „Mars“ korporacijoje, kurioje moterys sudaro 42 proc. darbuotojų, pasiruošusių užimti aukštesnes pareigas. Tačiau „Mars“ aiškiai suvokia, kad kova dar tikrai nelaimėta.
  • Ji pripažino, kad lyčių atotrūkio mažinimas yra ekonominė ir socialinė būtinybė, nes šališkumo mažinimas pasitarnauja visiems.

Diskusijos dalyviai pasidalijo rezoliucijomis, skatinančiomis lyčių lygybę ir tvarumą. Kuo aiškesnės tampa problemos, su kuriomis susiduria moterys, tuo didesnę atsakomybę turi prisiimti įmonės, siekdamos užtikrinti geresnę ateitį. „Mars“ veiksmų imasi jau dabar. Įgyvendiname tokias iniciatyvas, kaip mūsų kakavos programa „Vision for Change“, kuria siekiama suteikti daugiau galių moterims, dirbančioms kakavos pramonėje.

„Mes visos turime įgyti drąsos, kad prakalbėtume ir būtume išgirstos, nes tik tuomet, kai moterų balsai bus gerbiami, galėsime skatinti sisteminius pokyčius, kurių reikia norint pasiekti lyčių lygybę,“ – sako Viktorija Mars.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip „Mars“ šiandien įsipareigoja siekti įgalinti moteris ateityje, žr. įvairias mūsų su kakava susijusias iniciatyvas.

Video file
Daugiau iš „Mars“