Karjeros galimybės Mars Lietuva

Eyebrow
Sveika planeta
Heading
Vandens išteklių valdymo praktika
Subheading
Brangių išteklių užtikrinimas

Siekis užtikrinti, kad brangūs gamtiniai ištekliai išliktų ateinančioms kartoms, yra esminė pasaulio, kurį norime matyti rytoj, dalis ir turbūt nėra brangesnio išteklio nei vanduo. Vandens trūkumas paveikia 40 proc. žmonių visame pasaulyje, ir šis procentas tik didėja toliau augant gyventojų skaičiui. Žemės ūkis sunaudoja daugiausiai vandens, o tai reiškia, jog norėdami vandens resursus valdyti tvariai, turime sutelkti dėmesį į tai, kas ir kaip auginama mūsų vertės grandinėse. Taip pat turėtumėme apsvarstyti klimato kaitos poveikį, nes jis gali pakeisti kritulių dėsningumus – pakeisdamas kritulių kiekį, laiką ir intensyvumą – bei pridaryti nuostolių žemės ūkiui.

Kaip plano „Sustainable in a Generation“, mūsų ilgalaikis, mokslu grįstas siekis yra pašalinti netvarų vandens suvartojimą iš savo vertės grandinės, pradedant tokio vandens sumažinimu per pusę iki 2025 m.* Taip pat užsibrėžėme iki 2020 m. 15 proc.* padidinti vandens suvartojimo efektyvumą vietovėse, kurios susiduria su ribotais vandens ištekliais.2018 m. pabaigoje esame beveik šio tikslo pusiaukelėje.

Mes sužymėjome bendrą suvartojamo vandens kiekį visose savo pasaulinėse tiekimo grandinėse, įvertinome, ar tas vanduo yra iš natūralių kritulių, ar pasėlių drėkinimo, ir pradėjome mažinti savo poveikį vandeniui labai vandens trūkumo paveiktose vietovėse Australijoje, Indijoje, Pakistane, Ispanijoje ir JAV, iš kurių apsirūpiname žaliavomis. Sužinokite daugiau apie mūsų poziciją dokumente dėl vandens išteklių valdymo.

Savo tiesioginėje veikloje siekiame efektyviai naudoti vandenį, skatinti vandens perdirbimą ir užkirsti kelią taršai per atsakingą nuotekų tvarkymą. Tame matome daug žadančią pažangą – nuo 2007 iki 2015 m. bendras mūsų vandens sunaudojimas sumažėjo 18 procentų.

Savo tiekimo grandinėse pasitelkiame ūkininkų mokymą ir technologijas, kad skatintumėme vandenį naudoti tvariau. Kai kuriose vietovėse imamės vadovaujančio vaidmens vandens išteklių panaudojimo klausimo sprendime, bendradarbiaudami su tiekėjais, vadovaudamiesi tvariais standartais, tokiais, kaip tvaraus ryžių auginimo platforma ir vandens išteklių valdymo alijansu, vyriausybinėmis plėtros agentūromis ir NVO, kad šiuos pokyčius žemės ūkio bendruomenėse paskatintumėme plačiu mastu. Vienas iš tokių pavyzdžių yra mūsų darbas su Šveicarijos NVO „Helvetas“ ir WAPRO vandens produktyvumo projektu, kuriame 17 partnerių iš privataus ir viešojo sektorių stengiasi pagerinti apsirūpinimo maistu saugumą, vandens naudojimo efektyvumą ir pajamas daugiau nei 60 000 medvilnės ir ryžių augintojų šešiose Azijos ir Afrikos šalyse.

Ten, kur negalime sumažinti vandens sunaudojimo iki tvaraus lygio, planuojame patyrinėti subalansuojančią veiklą už mūsų vertės grandinės ribų, pvz., kraštovaizdžio atkūrimą, kad pasiektumėme savo tikslus. Ir, kaip kraštutinę priemonę, jei intervencijos negalės padėti sumažinti vietinio vandens sunaudojimo, esame pasiruošę apsaugoti tokį vandenį pakeisdami tiekėjų vietoves, nes esame įsipareigoję padaryti  viską , ką galime šiandien, kad apsaugotumėme šį brangų išteklių rytojui.

*(Nuo 2015 m. lygio)