Eyebrow
Grantas Reidas, „Mars, Incorporated“ CEO ir prezidentas
Heading
Mes stipriname savo pajėgas, nes visuomenė sieja su mumis savo viltis
Subheading
Veikla tvarumo srityje

Grantas Reidas, „Mars, Incorporated“ CEO ir prezidentas

Dabar kaip niekada anksčiau svarbu, kad įmonės, vyriausybės ir NVO imtųsi reikšmingų veiksmų bei pradėtų bendradarbiauti. Visuomenė tikisi, jog atsakingi lyderiai imsis spręsti svarbiausias problemas, su kuriomis susiduria globali bendruomenė, tokias kaip klimato kaita, skurdas, nutukimas, vandens stygius ir žala pasaulio ekosistemoms.
 
Kai 2017 m. „Mars“ pradėjo įgyvendinti planą „Sustainable in a Generation“, įsipareigojome paskirti milijardą JAV dolerių, kad galėtume greičiau pasiekti užsibrėžtų ambicingų tvarumo tikslų. Šis planas susijęs su mūsų įsipareigojimais įgyvendinant užsibrėžtus tikslus ir diegiant inovatyvius verslo principus. Tai užtikrina ateitį ateinančioms kartoms.

Iš plano pavadinimo galima suprasti, kad tai nebus greiti sprendimai, o pasiekti užsibrėžtų tikslų nebus lengva. Tačiau esame tvirtai įsipareigoję imtis veiksmų ir skaidriai informuoti apie daromą pažangą. Šio plano esmė – esminė pertvarka, kuri leistų tvarumą užtikrinančius principus įgyvendinti ne tik mūsų operacijose, bet ir pasaulinėse tiekimo grandinėse, kurios yra viso verslo variklis.
 

Mūsų nuomone, šis variklis nebeveikia.Pasaulinės tiekimo grandinės nesuteikia visuotinių galimybių užtektinai užsidirbti pragyvenimui. Be to, daugelyje jų kyla žmogaus teisių pažeidimų grėsmė. Nors nemažai įmonių, tokių, kaip „Mars“, daug metų stengėsi įveikti šiuos iššūkius, dabartinis pažangos lygis nėra pakankamas. Akivaizdu, kad turime rasti naujų būdų apsirūpinti žaliavomis, kad būtų išsaugoti mūsų natūralūs ištekliai ir sudarytos sąlygos būsimų ūkininkų kartų klestėjimui.

Atsakingas ir tvarus apsirūpinimas žaliavomis yra kertinis mūsų tvarumo tikslų akmuo ir, tiesą sakant, būtent ta veikla, kuria užsiimdami galime įnešti didžiausią indėlį didindami aplinkos ir socialinį tvarumą. Todėl sustiprinome korporacijos Tvarios plėtros vadovo Barry Parkino vaidmenį – dabar jis bus atsakingas už viešuosius pirkimus ir tvarumą. Prasmingai susiedami šias strategijas, galėsime užtikrinti tvarumą mūsų komercinės veiklos branduolyje – apsirūpinimo žaliavomis, iš kurių gaminame savo produkciją, procese.

Nuodugniai įvertinę savo tiekimo grandinės poveikį, prioritetizavome didžiausią aplinkosauginį bei socialinį poveikį darančių 10 žaliavų – ryžius, žuvį, jautieną, soją, palmių aliejų, celiuliozę ir popierių, kakavą, mėtas, pieno produktus ir cukranendres.

Pastaruosius metus praleidome kurdami naujas apsirūpinimo kiekviena iš šių žaliavų strategijas – modelį, kuriame pašalinamas atotrūkis tarp mūsų ir mums ingredientus tiekiančių ūkininkų bendruomenių ir kuriame užmezgame ilgalaikius santykius su tiekėjais, paremtus jų gebėjimais tiekti kokybiškas, tvariai gaunamas ir geru kainos bei kokybės santykiu pasižyminčias sudedamąsias dalis.

Geras šios strategijos pavyzdys – mūsų pradinis įdirbis, susijęs su basmati ryžiais. Siekdami įgyvendinti naują modelį, pradėjome bendradarbiauti su daugiau nei 600 ūkininkų ir jų organizacijų Pakistane. Rezultatas – 30 proc. sumažėjęs vandens sunaudojimas, 30 proc. padidėjusios ūkininkų pajamos ir 30 proc. sumažėję mūsų verslo kaštai. Pusę šios sutaupytos sumos toliau investuojame į praktinį bendradarbiavimą su šiais ūkininkais, pvz., spręsdami geros žemės ūkio praktikos klausimus. Būtent tokio abipusiškai naudingo bendradarbiavimo siekiame, ir tokį rezultatą, mūsų manymu, turėtų lemti ateities pirkimų strategijos.

Kitas mūsų veiksmų pavyzdys yra partnerystė su Pragyvenimo šaltinių šeimos ūkiams užtikrinimo fondu, kurį 2015 m. įkūrėme kartu su „Danone“ bei kitomis įmonėmis. Šis fondas investuos 120 mln. eurų į tvarius žemės ūkio projektus, kurie leis padidinti 200 tūkst. smulkiųjų ūkininkų pajamas bei tuo pačiu metu spręsti maisto saugumo ir trapių ekosistemų atkūrimo problemas.

Pavyzdžiui, Madagaskare pastaraisiais metais dirbome su vanilės augintojais, ir taikant mūsų metodą turėtų padidėti ūkininkų pajamos ir būti paskatinta tvari auginimo praktika. Mes, savo ruožtu, prisiimame ilgalaikius įsipareigojimus pirkti jų vanilę.

Pirmaisiais plano „Sustainable in a Generation“ įgyvendinimo metais pasiekėme matomos pažangos tam tikrose srityse, kaip, pvz., mūsų veikloje naudojama atsinaujinanti energija, ir suformulavome keletą svarbių įžvalgų, kurios padeda daryti pažangą mūsų tiekimo grandinėse.

Suprantame, jog prireiks laiko, kol turėsime apčiuopiamų rezultatų, matomų visoje mūsų veikloje ir prisiimtuose įsipareigojimuose, tačiau delsti negalime. Didžiuojamės galėdami prisijungti prie Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos ir klimato savaitės Niujorke dalyvių ir esame pasiryžę įgyvendinti savo pažadą šiandien dirbti taip, kad sukurtume pasaulį, kurio norime rytoj.

#GenerationForChange 

Video file
Daugiau iš „Mars“