Karjeros galimybės Mars Lietuva

Eyebrow
Skalsi gerovė
Heading
„Mars“ kovoja su tyliu žudiku
Subheading
Kompiuterinių žaidimų žaidėjai ir „Mars“ mokslininkai bendradarbiauja, kad padėtų apsaugoti maisto grandinę

Kaip pasaulinis maisto verslas, kasdien susiduriame su pasaulinės maisto grandinės iššūkiais. Manome, kad turime pareigą nagrinėti šių iššūkių sprendimus ir ištirti naujus, veiksmingus būdus tai padaryti, kad ateityje būtų aiškus kelias į sveiką ir saugų maistą.

Pavyzdžiui, panagrinėkime aflatoksinus.Tai labai mažų toksinų grupė, daranti didelį poveikį maisto grandinei. Juos tam tikrame dirvožemyje gamina ant kultūrų randamas grybelis. Jie užteršia pagrindinius maisto produktus, pavyzdžiui, kviečius, kukurūzus ir žemės riešutus.Šie toksinai yra daugiau nei 25 % kepenų vėžio atvejų priežastis visame pasaulyje, pagrindinė ligų priežastis Nigerijoje ir jie užteršia maždaug 25 % tiekiamo maisto.Sprendimų reikia rasti kaip galima greičiau.

Žinant, kad bendradarbiavimas visada daro mus stipresnius, drauge su Kalifornijos universitetu Deiviso mieste ir „Thermo Fisher Scientific“, nutarėme pasitelkti vienus aštriausių protų – kompiuterinių žaidimų žaidėjus. Kartu pritaikėme technologiją, vadinamą „Foldit“ – dėlione pagrįstą vaizdo žaidimą, kad padėtumėme išspręsti aflatoksino keliamą problemą.Žaidėjai manipuliuoja cheminę aflatoksino struktūrą ir ieško būdų, kaip šį junginį detoksikuoti.Jiems besprendžiant galvosūkius, jų iš minios (angl. „crowd-sourcing“) gaunama informacija sukuria galimybių „Mars“ mokslinikams analizuoti rezultatus ir atkuri perspektyviausius kompiuterio sukurtus modelius laboratorijoje, siekiant įvertinti, ar kuris nors iš modelių galėtų ateityje padėti išnaikinti aflatoksinus.

Nuo „Foldit“ starto 2008 m., žaidėjai jau yra praleidę daugiau nei 50 000 val. ieškodami sprendimų per „Foldit“ – tai yra 100 val., dirbant visą darbo dieną, ekvivalentas! Paaukotos valandos atsipirko – žaidėjai buvo vieni svarbiausių elementų, paskatinusių esminius proveržius per „Foldit“, įskaitant didelį šuolį į priekį ieškant vakcinos nuo AIDS.

Padedant pasaulinei vaizdo žaidimų bendruomenei, mūsų darbuotojai stengiasi greičiau ir efektyviau išnaikinti aflatoksiną abipusiai visiems naudingu būdu, pradedant kompiuterinių žaidimų žaidėjais iki tų, kuriuos tiesiogiai veikia šis nuodingas kancerogenas.

Daugiau iš „Mars“