Eyebrow
Tvarumo planas
Heading
Gaji ateitis mėtoms
Subheading
Šviežias požiūris
Body

Pradėję savo pasaulinę iniciatyvą „AdvanceMint“ (Indijoje žinoma kaip „Shubh Mint“), dirbame, kad tobulintumėme augalų mokslą, ir investuojame į mėtas auginančius ūkininkus bei jų bendruomenes siekdami užtikrinti, kad jų auginama kultūra klestėtų daugelį kartų.

 

KAIP UŽTIKRINSIME TVARŲ MĖTŲ AUGINIMĄ

Mėtos yra spec. pasėliai, auginami JAV, Kanadoje ir Indijoje. Tai pragyvenimo šaltinis daugiau nei milijonui ūkininkų.Siekdami spręsti specifinius kiekvieno regiono iššūkius, programos „AdvanceMint“ pagrindu dirbame kartu su ūkininkais ir ekspertais, norėdami geriau suprasti įvairų žemės ūkio poveikį ir skirtingus socialinius, ekonominius bei aplinkosauginius iššūkius.

Iki 2025 m. tikimės:

  • padaryti pažangą mėtų auginimo moksle bendradarbiaudami su tyrimų partneriais;
  • skatindami gerąją žemės ūkio praktiką (GŽŪP), sumažinti vandens suvartojimą 30 proc. vandens trūkumą patiriančiose vietovėse;
  • padidinti smulkių ūkininkų pajamas bendradarbiaujant su pramonės ekspertais ir tiekėjais.

Ir tai padarysime sutelkdami dėmesį į tris itin svarbias toliau nurodytas sritis.

Atsparūs augalai

Mokslas sako, jog besikeičiantys ilgamečiai orų modeliai, dirvožemio sveikata ir ligos kelia grėsmę ilgalaikiam mėtų gajumui, todėl finansuojame tyrimus, tikėdamiesi išvystyti augalus, kurie būtų atsparūs ligoms, duotų didesnį derlių, prisitaikytų prie klimato kaitos ir efektyviai naudotų vandenį.

Atsparus ūkininkavimas

Indijoje smulkūs mėtas auginantys ūkininkai susiduria su mažėjančiu derlingumu ir didėjančiu vandens stygiumi. Per ateinančius penkerius metus, su mūsų partneriu, „Tanager“, mūsų „Shubh Mint“ programoje  su GŽŪP supažindinami ir apmokomi daugiau nei 20 000 smulkių ūkininkų Utar Pradešo valstijoje, kuris yra pagrindinis mėtų auginimo regionas, kad ūkininkai galėtų sužinoti apie sodinimą, drėkinimą, dirvožemio sveikatą ir tarpinių kultūrų auginimo metodus, skatinančius augalų atsparumą.

JAV ir Kanadoje mėtų auginimas turi dideles pradines išlaidas, kurios kartais gali padaryti naują ir geresnę žemės ūkio praktiką sunkia įgyvendinama. Norėdami išspręsti šią problemą, mes 2017 m. rudenį pradėjome bandomąją programą, kuria siūlome kasmetinį finansavimą valstijų mėtų augintojų asociacijoms, leidžiančioms ūkininkams išbandyti arba įdiegti geriausias žinomas praktikas, kurios padeda sumažinti vandens naudojimą, pagerina dirvožemio būklę ir (arba) padidina energijos efektyvumą.

Atsparios bendruomenės

Utar Pradešo valstijoje mėtų augintojai, daugiausiai užsiimanys natūrine žemdirbyste, susiduria su įvairiais socioekonominiais iššūkiais, pvz., lyčių nelygybe ir išsilavinimo skirtumais. Siekdami padidinti smulkių ūkininkų pajamas, pradėjome bendradarbiauti su „Tanager“, kad suburtumėme daugiau nei 200 moterims indėms skirtų savarankiškos pagalbos grupių, apjungiančių bendravimą, prieigą prie informacijos ir kapitalo, žinias apie ūkininkavimą ir kitus pragyvenimą suteikiančius įgūdžius.Pasitelkę NVO „Read India“ taip pat finansuojame naujas kaimo bibliotekas, taip skatindami sukurti naujų bendruomenės susibūrimo vietų, kuriose būtų knygų, kompiuterių, švaraus geriamojo vandens, mokymų ir galimybių.

Šiaurės Amerikoje, kurioje netiesiogiai gauname mėtų iš daugiau nei 300 ūkių, plėtojame programą kartu su universitetais, veikiančiais mėtas auginančiose valstijose, kad supažindintumėme studentus su tvaria mėtų auginimo praktika ir sukurtumėme gilesnius ryšius tarp mūsų maisto augintojų ir vartotojų, kad dar daugybė kartų galėtų mėgautis šia svarbia kultūra.

    Daugiau iš „Mars“